smartfon Sony Xperia 20
Sony Xperia 20 (fot. @OnLeaks @PriceBaba)

Sony Xperia 20 podobno ze Snapdragonem 710. Oby

Sony zdecydowało się w tym roku przeprowadzić rewolucję w swoim portfolio i postawić na ekrany o niespotykanych dotąd w smartfonach proporcjach 21:9. Jeśli wierzyć najnowszym doniesieniom, Japończycy postanowili zrobić krok naprzód w kolejnym aspekcie – tym razem wydajności. Sony Xperia 20 podobno zostanie bowiem wyposażona w mocny procesor Qualcomm Snapdragon 710.

Jeśli chodzi o smartfony ze średniej półki, to Sony do tej pory wprowadzało na rynek modele o raczej przeciętnej wydajności, ale jednocześnie wystarczającej znakomitej większości użytkownikom. Osoby oczekujące więcej mocy – jeśli koniecznie chciały coś z oferty Japończyków – musiały sięgnąć już po flagowca, gdyż w portfolio brakowało czegoś z segmentu tzw. super średniaków.

Reklama

Sony Xperia 20 – specyfikacja

Wkrótce się to jednak podobno zmieni, gdyż nadchodząca Sony Xperia 20 rzekomo ma zostać wyposażona w bardzo wydajny procesor Qualcomm Snapdragon 710 2,2 GHz. Dla przypomnienia, składa się on z ośmiu rdzeni Kryo 360, grafiki Adreno 616 i jest produkowany z wykorzystaniem 10-nm procesu technologicznego. Jednocześnie jest też protoplastą serii układów dla tzw. super średniaków, gdyż zapewnia wsparcie dla licznych funkcji znanych z flagowców.

Sony Xperia 20 ma być też dostępna w dwóch konfiguracjach: pierwsza zaoferuje 4 GB RAM i 64 GB pamięci wbudowanej, natomiast druga 6 GB RAM i 128 GB przestrzeń na pliki użytkownika. Na razie nie sposób przewidzieć, która z ww. trafi do Polski, ale osobiście życzyłbym sobie, żeby ta lepiej wyposażona. Japończycy powinni bowiem pamiętać, że segment smartfonów w naszym kraju stał się w ostatnim czasie wyjątkowo konkurencyjny i cyferki mają znaczenie dla klientów.

smartfon Sony Xperia 20
Sony Xperia 20 (fot. @OnLeaks @PriceBaba)

Sony Xperia 20 ma również zaoferować 6-calowy wyświetlacz o proporcjach 21:9 i rozdzielczości Full HD+ 2520×1080 pikseli, który – podobnie jak w Xperii 10 i 10 Plus – zostanie przysunięty maksymalnie do dolnej krawędzi, podczas gdy nad nim znajdzie się dość szeroka ramka.

Do tego na pokładzie Sony Xperii 20 pojawi się podwójny aparat główny 12 Mpix + 12 Mpix, lecz na razie nie wiadomo, czy drugi z ww. zostanie uzbrojony w obiektyw szerokokątny, czy będzie pełnił rolę tzw. teleobiektywu – a z pewnością po któreś z tych rozwiązań sięgną Japończycy. Na przodzie znajdzie się zaś pojedynczy aparat do selfie i rozmów wideo, aczkolwiek jego rozdzielczość nie jest jeszcze znana.

Jak można natomiast wywnioskować z renderów, które trafiły do sieci już w maju 2019 roku, Sony Xperia 20 zaoferuje też czytnik linii papilarnych (na prawej – patrząc od przodu – krawędzi), port USB-C i 3,5 mm złącze słuchawkowe. Całość ma mieć wymiary 158x69x8,1 mm lub 158x69x9,8 mm, jeśli pod uwagę weźmiemy wystający ponad bryłę obudowy moduł aparatu na panelu tylnym.

Na razie nie wiadomo, kiedy Sony wprowadzi na rynek Xperię 20, ale można podejrzewać, że zaprezentuje ją dopiero podczas targów IFA 2019 w Berlinie.

Źródło: SumahoinfoGizChina