smartfon Sony Xperia 20
Sony Xperia 20 (fot. @OnLeaks @PriceBaba)

Rendery Sony Xperii 20 ujawniają całą prawdę – rewolucji nie będzie

W tym roku Sony postanowiło odświeżyć design swoich smartfonów i postawić na ekrany o proporcjach 21:9 (wyjątkiem jest Sony Xperia L3 z wyświetlaczem 18:9). W sieci pojawiły się właśnie rendery Xperii 20 i zapowiada się na to, że przynajmniej pod względem wyglądu nie zaoferuje ona większych zmian w stosunku do swojej bezpośredniej poprzedniczki, tj. Sony Xperii 10.

Japoński koncern stał się prekursorem ekranów o proporcjach 21:9, ale już nie tylko on stosuje w swoich smartfonach takie wyświetlacze, bowiem podobnym panelem może się także pochwalić zaprezentowana dziś Motorola One Vision. W przeciwieństwie jednak do Motoroli, Sony idzie dość konserwatywną ścieżką, ponieważ (ku uciesze niektórych klientów) nie zamierza sięgać po wycięcia ani otwory, które pozwalają zwiększyć współczynnik screen-to-body ratio.

Reklama

Sony Xperia 20

W sieci pojawiły się dziś rendery kolejnego średniaka Japończyków i wygląda na to, że będzie on bardzo podobny do zaprezentowanej na targach MWC 2019 w Barcelonie Sony Xperii 10. Na pierwszy rzut oka jest niemal identyczny, dopiero po dokładniejszym przyjrzeniu się można dostrzec kilka niewielkich różnic.

Po pierwsze, z prawej krawędzi zniknie klawisz włączania – w Xperii 20 zostanie on zintegrowany z czytnikiem linii papilarnych, jak miało to miejsce w starszych Xperiach. Jednocześnie Sony przeniesie przyciski do regulacji głośności nad skaner odcisków palców.

Dolna krawędź również zostanie nieco „uproszczona”, bowiem pojawi się na niej tylko jeden grill zamiast dwóch. Ostatnią zmianą względem Sony Xperii 10 będzie pokrywa panelu tylnego – w Xperii 20 na pleckach znajdzie się tafla szkła lub tworzywa sztucznego (źródło nie ma pewności, po jaki materiał ostatecznie sięgnie producent).

Najwyraźniej Sony uznało więc design Xperii 10 za wystarczająco dobry i nie czuje potrzeby wprowadzania radykalnych zmian w kolejnej generacji. Szkoda jednak, że ramka nad wyświetlaczem wciąż będzie dość szeroka, ale zapewne wymusza to fakt, że ramka pod ekranem jest minimalna, a gdzieś podzespoły trzeba przecież upchnąć.

Sony Xperia 20 – specyfikacja

A skoro już o nich mowa, to na razie niestety nie wiadomo, w co Sony wyposaży Xperię 20. Japończycy na pewno sięgną po mocniejszy procesor (lecz raczej nie z serii Qualcomm Snapdragon 7xx) i być może dołożą co najmniej 1 GB RAM (Sony Xperia 10 ma SoC Qualcomm Snapdragon 630 i 3 GB RAM).

Serwis źródłowy podaje jedynie, że na pokładzie nowego smartfona znajdzie się 6-calowy wyświetlacz, a całe urządzenie będzie miało wymiary 157,8×68,9×8,14 mm (lub 157,8×68,9×9,84 mm, kiedy weźmie się pod uwagę wystający ponad bryłę obudowy aparat główny). Dla porównania, bezpośrednia poprzedniczka mierzy 156x68x8,4 mm, więc następczyni ma być większa i szersza, ale jednocześnie też „szczuplejsza”.

Sony Xperia 20 – premiera

Na razie nie wiadomo, kiedy Japończycy zaprezentują opisywany tutaj model, ale raczej wątpliwe, aby mieli zrobić to w ciągu najbliższych tygodni, ponieważ Sony Xperia 10 dopiero mości sobie miejsce na rynku.

Źródło: @OnLeaks, Pricebaba Daily