Sony Xperia 2 podobno bez ekranu 4K i z mniejszą baterią niż Xperia 1. Sony chyba się pogubiło

Chociaż Xperia 1 trafi do sprzedaży dopiero w czerwcu (!) 2019 roku, to niedługo potem zadebiutuje Xperia 2, jakkolwiek absurdalny jest to pomysł. Nic bowiem nie wskazuje na to, aby Sony miało zamiar zmienić schemat wydawniczy, do którego nas przyzwyczaiło przez ostatnie lata. Właśnie pojawiły się pierwsze informacje na temat nadchodzącej nowości.

Reklama

Nikt postronny nie ma pojęcia, dlaczego od oficjalnej premiery Xperii 1 do wprowadzenia jej do sprzedaży upłynie tyle czasu – mowa tu bowiem o czterech miesiącach! Taki Samsung czy Huawei od razu po zaprezentowaniu swojego flagowca zaczynają go sprzedawać, ale Sony z jakiegoś powodu aż tak się nie spieszy (podobnie jak LG).

Reklama

Z tego powodu dość dziwnym posunięciem wydaje się premiera kolejnego flagowca już na targach IFA 2019 w Berlinie, które rozpoczną się 6 września 2019 roku (i potrwają do 11 września). Japończycy od lat trzymają się jednak takiego schematu wydawniczego i najwyraźniej nie zamierzają nic zmieniać w tej kwestii.

Specyfikacja Sony Xperii 2

Co ciekawe, według pierwszych doniesień, Xperia 2 nie zapowiada się na bezpośrednią następczynię Xperii 1, tylko raczej na coś na kształt… jej nowej wersji? W sieci pojawiła się bowiem informacja, że smartfon zostanie wyposażony w wyświetlacz o przekątnej 6,2 cala, proporcjach 21:9 i rozdzielczości 2880×1234 pikseli. Oznacza to, że ekran nie będzie wyświetlał treści w 4K, jak ma to miejsce w aktualnym flagowcu z 6,5-calowym panelem 21:9 1644×3840 pikseli.

Xperia 2 również zostanie wyposażona w potrójny aparat główny, ale nie identyczny jak Xperia 1. Jeden z obiektywów najprawdopodobniej bowiem zastąpi sensor ToF (Time-of-Flight). Smartfon zaoferuje także ośmiordzeniowy (8x Kryo 485; 7 nm) procesor Qualcomm Snapdragon 855 z układem graficznym Adreno 640, 6 GB RAM i 128 GB pamięci wbudowanej.

Na pokładzie Xperii 2 – co nie powinno nikogo dziwić – zabraknie 3,5 mm złącza słuchawkowego. Dość zaskakujące jest natomiast to, że smartfon ma zasilać akumulator o pojemności 3000 mAh, czyli o 330 mAh mniejszej niż bateria w Xperii 1. Tutaj jednak pojawi się wsparcie dla ładowania indukcyjnego. Całość podobno będzie miała wymiary 161x70x8,1 mm. Dla porównania, aktualny flagowiec mierzy 167x72x8,2 mm.

Jak widzicie, różnic względem Xperii 1 jest dość sporo, ale nie jest to spodziewany upgrade, tylko… no właśnie, trudno rozgryźć, w jakim kierunku zmierza Sony. Oczywiście pod warunkiem, że powyższe doniesienia znajdą odzwierciedlenie w rzeczywistości, bowiem na razie poruszamy się w sferze przecieków i domysłów.

Polecamy również:

Sony szykuje średniaka z 5,7-calowym ekranem 21:9 i Snapdragonem 710

*Na zdjęciu tytułowym Sony Xperia 1

Źródło: esato, sumahoinfo dzięki GizmoChina