Xperia 1 II nauczyła się zapisywać RAW-y

Jedną z najważniejszych cech fotograficznych smartfonów jest możliwość zapisu fotografii w formacie RAW, udostępniającym sporo większe możliwości późniejszej obróbki w stosunku do skompresowanych plików JPG. Funkcję, o której mowa, właśnie otrzymał najnowszy smartfon produkowany przez Sony – Xperia 1 II.

Reklama

Sony Xperia 1 II ze sporą aktualizacją

Możliwość zapisywania zdjęć w formie plików RAW została dodana wraz z aktualizacją o numerze 58.0.A.3.88. Jest to dość spora paczka, która – poza opisywaną nowością – zawiera również pomniejsze poprawki do aplikacji aparatu, mające za zadanie poprawić jej osiągi.

Pamiętano również o najnowszych poprawkach bezpieczeństwa – te wgrywane razem z aktualizacją datowane są na lipiec 2020 roku.

Reklama

Na początek smartfony z jedną kartą SIM

Zgodnie z informacjami portalu XperiaSite.pl, aktualizacja w pierwszym etapie została udostępniona posiadaczom smartfonów Xperia 1 II z pojedynczym slotem na kartę SIM. Trafiła już, między innymi, do polskich użytkowników, którzy swoje smartfony zakupili w sieci Orange.

Osoby, które zdecydowały się na wersję z dual SIM nie powinny się martwić – dystrybucja aktualizacji rozpoczęła się również dla nich i dynamicznie postępuje. Jako pierwsi mogą z niej korzystać użytkownicy z Tajwanu, choć zapewne wkrótce grono odbiorców doczeka się znacznego rozszerzenia.

Xperia 1 II

O innych Xperiach ani słowa

Możliwość zapisywania zdjęć w RAW-ach to funkcjs, którą szczególnie cenią sobie bardziej zaawansowani użytkownicy smartfonów fotograficznych. Dzięki niej mają większy wpływ na finalny wygląd zdjęcia, a smartfony w ich rękach zyskują na wszechstronności.

Niestety, na tę chwilę nie ma żadnych informacji o tym, żeby wspomniana możliwość trafiła na jakikolwiek inny smartfon Sony, w tym ubiegłoroczne Xperia 1 oraz Xperia 5, które legitymują się wysokimi osiągami w zakresie mobilnej fotografii.

  1. Jak wiesz się zabrać za takie pliki to czyni Cię amatorem fotografii. Chociaż. Kupując aparat za 30 tyś nie czyni Cię jeszcze fotografem

 1. Potwierdzam!
  Sześć dni temu, aktualizacja poszła w Świat, a cztery dni temu, pojawiła się na smartfonie z wolnej sprzedaży, na rynek Polski.?
  Podobno, „…wprowadza ulepszenia do przedniego aparatu, również podczas rozmów wideo…”
  Nie wiem, nie korzystałem póki co.?

 2. Nareszcie, wprowadzili coś co inni używają od 2 lat. Brawa ;D

  BTW macie błąd w tekście

  …O innych Xperiach ani słowa
  Możliwość zapisywania zdjęć w RAW-ach to funkcjs, którą … Ktoś to czyta przed publikacją?

    1. Eye autofocus, 20 FPS zdjęcia, przycisk spustu migawki aparatu. Pokaż mi gdzie to masz u konkurencji? Która notabene jest okeślana jako smartfony fotograficzne z super aparatami, a nie mają takich funkcji? Nie wspomnę już o możliwości manualnego ustawiania parametrów.

  1. Czy jakby czytali to byś widział błąd który według Disqus zauważyłeś 4 godziny temu a ja go nadal widzę? ?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama