Sony rusza z marketingiem – mamy pierwsze wideo promujące Xperię 1

Sony z uporem godnym lepszej sprawy walczy o swoje. Japończycy dość mocno zrewidowali swoją politykę w zakresie flagowców. Efektem tych działań jest właśnie Xperia 1, która już niebawem powinna trafić do sprzedaży.

Japończycy już od czasów Xperii XZ2 dość mocno eksperymentują z formą swoich topowych urządzeń. Bardzo płynnie przeszliśmy od filozofii OmniBallance do AmbientFlow, a producent już wdraża kolejne, dość daleko idące zmiany. Warto jednak zauważyć, że Xperia 1 to – po raz pierwszy od dawien dawna – poważna zmiana w czymś więcej, aniżeli wyglądzie. Sony wreszcie zdecydowało się postawić na potrójny moduł aparatu głównego.

Reklama

Sony stawia wszystko na kinową kartę: nowe smartfony z ekranami 21:9

Aparat w Xperii 1 jest wyjątkowy pod wieloma względami. To pierwsza konstrukcja, która powstała we współpracy z działem aparatów, który od lat słynie ze świetnych urządzeń firmowanych linią Alfa. Producent wbrew panującej modzie nie zdecydował się na 48-Mpix moduł główny. Dostaniemy potrójny, 12-Mpix obiektyw, gdzie matryca główna ma przesłonę f/1.6, 16-mm obiektyw szerokokątny oferuje f/2.4, a całość domyka nam teleobiektyw o dokładnie takiej samej liczbie megapikseli.

https://www.youtube.com/watch?v=S5cQKAQryak

W tym miejscu docieramy do całkiem przyjemnej reklamy, która przypomina, że premiera smartfona zbliża się wielkimi krokami. Wszystkie informacje wprost sugerują, że telefon trafi do sprzedaży już w maju. Niestety, ale wciąż nie znamy jego wyceny. Mam nadzieję, że Sony powalczy o nasze serca nie tylko designem i specyfikacją techniczną, ale i przystępną dla użytkowników wyceną początkową. Kto wie, może przy okazji przedsprzedaży trafi się również jakaś świetna promocja na ciekawe akcesorium dostępne gratis? Na szczegóły trzeba jeszcze odrobinę poczekać.

Jak oceniacie pierwsze wideo promocyjne Xperii 1? Może ono przekonać wiele osób do zakupu tego urządzenia? Dajcie znać w komentarzach. 

źródło: Sony Mobile na YouTube