Cena Sony Xperii 1 nie jest najgorsza – problemem jest jej data wejścia do sprzedaży

Dzięki temu, że w Wielkiej Brytanii Sony rozpoczęło przedsprzedaż Xperii 1, możemy poznać jej cenę i przeliczyć sobie, za ile może być sprzedawana w Polsce. Termin realizacji zamówień Was jednak zaskoczy.

Xperię 1 mogliśmy zobaczyć na targach Mobile World Congress w Barcelonie. W Xperii 1 postawiono wszystko na dość nietypowe proporcje ekranu, stąd flagowiec Sony dysponuje wyświetlaczem 21:9. I to może się podobać – wszak jest to jakiś wyróżnik na tle morza smartfonów z ekranami 18:9.

Reklama

To, że tego typu pomysły, jak też nowy, potrójny aparat, będą kosztować. Stąd cena 849 funtów za Xperię 1 w brytyjskiej przedsprzedaży przyjmuję raczej wzruszeniem ramion niż przerażeniem. Wszak Sony nigdy nie startowało ze zbyt niskimi cenami w przedsprzedażach. Gdyby tę kwotę przeliczyć bezpośrednio na złotówki, wyszłoby nam 4256 zł. Jeśli w Polsce Sony zechciałoby nie stosować specjalnego dodatkowego narzutu, to Xperia 1 pojawiłaby się w cenie 4299 zł.

I to jest w porządku, pamiętając o tym, że Samsung Galaxy S10+ kosztuje niewiele więcej, bo 4399 zł. Z tym, że nowe Samsungi dostępne są już w sprzedaży. Mało tego, zanim Sony ruszy z wysyłką Xperii 1, ludzie zapewne będą już mieli w rękach Huawei P30, bo premiera smartfonów z tej rodziny będzie miała miejsce pod koniec marca. Kto więc będzie czekał na flagowca Sony aż do maja?

O ile trudno cokolwiek zarzucić Xperii 1 pod względem specyfikacji czy możliwości, to czas wprowadzenia tego modelu na rynek będzie mało szczęśliwy. Na pewno są jakieś czynniki, które wpłynęły na taką decyzję firmy odnośnie dostępności najważniejszego modelu smartfona w tym roku, ale trudno mi odpędzić się od myśli, że będzie to przyczyną słabej sprzedaży flagowca Sony.

Obym się mylił, bo sprzęt ten sprawia naprawdę ciekawe wrażenie.

Sony produkuje aparaty dla smartfonów, ale nie potrafi ich odpowiednio wykorzystać we własnych telefonach. Dlaczego?

źródło: clove.co.uk dzięki gsmmaniak