Sony VAIO Tap 20: 20-calowy komputer z ekranem dotykowym i systemem Windows 8 Pro - Tabletowo.pl

Sony VAIO Tap 20: 20-calowy komputer z ekranem dotykowym i systemem Windows 8 Pro

Dołącz do dyskusji 0

Tabletowo.pl Sony VAIO Tap 20: 20-calowy komputer z ekranem dotykowym i systemem Windows 8 Pro Nowości

Podczas konferencji prasowej zorganizowanej w ramach targów IFA 2012 w Berlinie, japoński koncern Sony zaprezentował tablet Xperia Tablet S, hybrydę VAIO Duo 11, trzy telefony komórkowe oraz ogromny, bo 20-calowy komputer o nazwie VAIO Tap 20.

Urządzenie jest wyjątkowe nie tylko z powodu swoich rozmiarów, ale także faktu, że składa się jedynie z ekranu dotykowego i stopki pozwalającej na ustawienie go w najbardziej odpowiadającej użytkownikowi pozycji. Tap 20 jest, jak twierdzi producent, „nowym i świeżym spojrzeniem na domowy komputer”. Trudno się z nim nie zgodzić, albowiem 20-calowy ekran i charakterystyczne, nowoczesne wzornictwo naprawdę czyni zeń sprzęt przyszłości.

Sony VAIO Tap 20 został przygotowany z myślą o cieszeniu się ulubionymi multimediami w salonie, z rodziną. Aby zapewnić jak najlepszą jakość obrazu, 20-calową matrycę urządzenia wyposażono w technologię Mobile BRAVIA Engine 2 i rozdzielczość 1600 x 900 pikseli. Dzięki implementacji systemów audio ClearAudio+ oraz S-Force Front Surround 3D, Tap 20 zadowoli nawet najbardziej wymagających miłośników muzyki i dźwięku przestrzennego.

Podzespoły mieszczące się wewnątrz atrakcyjnej wizualnie obudowy Tap 20 budzą nadzieje na bardzo dobrą wydajność. Pod maską urządzenia znajdziemy procesor Intel Core i3, i5 lub i7 (w zależności od wybranej konfiguracji), 4GB lub 8GB pamięci RAM, dysk o maksymalnej pojemności 1TB, zintegrowany układ graficzny Intel 4000, chip NFC, wbudowany akumulator oraz system operacyjny Windows 8 Pro. Sony VAIO Tap 20 waży prawie 5 kilogramów, więc nie można zaliczyć go do grona urządzeń mobilnych. Mimo to, jest niezwykle intrygujące. Producent spodziewa się, że Tap 20 trafi do sklepów w październiku, ale nie zdradził informacji o cenie.

via The Verge

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Nowy system komentarzy? Zobacz co się zmieniło.
Mediaexpert - extra rabaty!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona