Sony Vaio Flip: kolejne interesujące hybrydy z Windows 8 na pokładzie

Na targach IFA 2013 w Berlinie japoński koncern Sony zaprezentował kilka ciekawych urządzeń pracujących pod kontrolą systemu operacyjnego Windows 8. Są to opisane wcześniej Vaio Tap 11 i Tap 21 oraz trzej członkowie rodziny Vaio Flip*: 13, 14 oraz 15.5. Ich nazwy pochodzą od przekątnych ekranów dotykowych, w które je wyposażono. Jednakże tym, co wyróżnia je na tle innych tego typu produktów, jest nietypowa konstrukcja.

Dzięki pokrywie wyposażonej w mechanizm pozwalający na obrót ekranu nawet o 180 stopni, dotykowe komputery Vaio Flip mogą pracować w trzech trybach: jako tradycyjny laptop, gdzie wyświetlacz oparty jest na klapie, a klawiatura znajduje się pod palcami użytkownika, jako monitor biurkowy, którego podstawą jest odwrócony korpus oraz jako tablet. Budową, wykonaniem i funkcjonalnością hybrydy Vaio Flip przypominają zachwalane Lenovo Yoga oraz Yoga 2 Pro. Delikatna różnica kryje się w szczegółach specyfikacji technicznej. Sony wyposażyło każdą z wersji gabarytowych w nowoczesny procesor Intel Core i3, i5 lub i7 zbudowany w oparciu o architekturę Haswell (doskonała wydajność i długi czas pracy na baterii) oraz tradycyjny lub hybrydowy – w przypadku modeli Vaio Flip 14 i Vaio Flip 15.5 – dysk SSD. Ekrany urządzeń zostały wykonane w technologii IPS i mogą pochwalić się rozdzielczością 1920 x 1080 pikseli. Wkrótce po premierze do hybrydowego trio dołączy nieco bardziej zaawansowana wersja Vaio Flip 15.5 wyposażona w wyświetlacz o rozdzielczości 2880 x 1620 pikseli oraz potężną kartę graficzną marki Nvidia.

Rodzina Sony Vaio Flip stanie w szranki z wcześniej wspomnianym Lenovo Yoga 2 Pro, rodziną Lenovo Flex oraz innymi hybrydami zaprezentowanymi podczas tegorocznych targów IFA. Wygląda na to, że producenci stają się coraz odważniejsi i nie boją się eksperymentalnych konstrukcji. Wynikająca z tego różnorodność ma zbawienny wpływ na rozwój rynku, w związku z czym kibicuję ich staraniom z całego serca.

via Liliputing

*hybrydy Vaio Flip zwane są również Vaio Fit multi flip