Ważne

Oto Sony Vaio Tap 11, pierwszy tablet Sony z systemem Windows 8

Jednym z urządzeń zaprezentowanych przez japoński koncern Sony na targach IFA 2013 w Berlinie jest Vaio Tap 11 – pierwszy tablet tego producenta pracujący pod kontrolą systemu operacyjnego Windows 8. Poza nowoczesną specyfikacją, “dachówka” może pochwalić się odważnym, minimalistycznym i eleganckim wzornictwem nawiązującym do 10,1-calowej Xperii Tablet Z. Konfiguracja techniczna tabletu obejmuje 11-calowy pojemnościowy ekran dotykowy IPS o rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli ze specjalną warstwą dotykową umożliwiającą obsługę za pomocą rysika, procesor Pentium lub Haswell (Intel Core i3, i5 lub i7), dysk wewnętrzny SSD o pojemności od 128GB do 512GB, aparat fotograficzny 8 Mpix z matrycą Exmor-RS, wyjście microHDMI, pełnowymiarowe gniazdo USB 3.0, dwa głośniki stereo oraz wbudowany port podczerwieni uzupełniony przez dedykowaną aplikację służącą do sterowania kompatybilnymi telewizorami.

Wracając do ekranu i wsparcia dla rysików, Sony wybrało warstwę produkowaną przez firmę N-Trig, ponieważ wyposażona jest w zestaw czujników umieszczonych bliżej końcówki piórka. Dzięki takiemu rozwiązaniu, obsługa urządzenia jest dokładniejsza. Niewielkim, lecz mającym duże znaczenie dodatkiem jest wnęka, w której można umieścić rysik. Ponadto, Sony Vaio Tap 11 będzie sprzedawany z dedykowaną pokrywą magnetyczną wyposażoną w klawiaturę komputerową o wyraźnie wyczuwalnych, wygodnych klawiszach. Cena i data wprowadzenia na rynek nie zostały podane. Sony Vaio Tap 11 jest zaginionym bratem bliźniakiem tabletu Sony Xperia Tablet Z: na pierwszy rzut oka identycznym, lecz w rzeczywistości zupełnie innym. Mocne podzespoły i obecność komputerowego systemu operacyjnego gwarantują duże możliwości, a bonusy w postaci wsparcia dla rysika i etui z klawiaturą jedynie dopełniają dobrego wrażenia.

via Engadget

Komentarze

 • etanol

  Będzie jednym z tańszych. Sony słynie z tego…

  • Like ;) Ale tak na poważnie to się Sony (przynajmniej na papierze) postarało :)

 • Mihau

  Jak będzie kosztował rozsądne pieniądze (a nie jak Vaio Duo 13, za które sobie życzą 6k zł w najtańszej wersji), to będzie interesującą propozycją, hmm.

 • bob

  porzygać się można od tej waszej “dachówki”

  • Naszej? To Jarek widocznie lubi dachówki, bo tylko on używa tu takiego określenia.

  • lexer

   Wielu redaktorów serwisów technologicznych używa tego określenia.

 • jaro

  Hehe, pewnie niedawno budował chałupe i teraz tak się kojarzy. Proponuje jednak tablety z metalową obudową opisywać jako blachodachówki.
  Słychać przy okazji IFA cokolwiek o tabletach z Temashem czy temat AMD pozostaje w swiecie wirtualnych prezentacji?

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona