Lenovo przedstawia hybrydę Yoga 2 Pro z ekranem o rozdzielczości 3200 x 1800 pikseli

Lenovo Yoga 2 Pro to kolejna gorącą nowość zaprezentowana na targach technologicznych IFA 2013 w Berlinie. Hybryda jest następcą wyróżniającego się modelu Lenovo Yoga i może pochwalić się równie intrygującą konstrukcją. Jednakże to nie wszystko – w parze z obracany ekranem idzie nowoczesna specyfikacja oraz stosunkowo atrakcyjna cena wahająca się na poziomie 1100 dolarów.

Konfigurację techniczną Lenovo Yoga 2 Pro tworzy 13-calowy pojemnościowy ekran dotykowy o rozdzielczości niezwykle wysokiej, bo wynoszącej aż 3200 x 1800 pikseli, procesor Intel Core i3, i5 lub i7 czwartej generacji gwarantujący dziewięć godzin czasu pracy na baterii, podświetlana klawiatura oraz obudowa o grubości 15,5 mm (Lenovo Yoga pierwszej generacji mierzył 17,1 mm) i wadze 1390 gramów. Na liście nowości znalazło się także kilka dodatków do oprogramowania. Są to Lenovo Pick – aplikacja wykrywająca pozycję tabletu i podpowiadająca użycie odpowiednich programów, Phone Companion służący do dzielenia się dokumentami i linkami z telefonem komórkowym za pomocą wiadomości SMS, Lenovo Photo Touch i Lenovo Camera Man do edycji zdjęć oraz Lenovo Chef, wirtualna książka z przepisami sterowana ruchem i głosem.

Jak wspomniałem we wstępie, Lenovo Yoga pierwszej generacji wyróżniał się konstrukcją i jego następca nie różni się pod tym względem. Urządzenia można używać w czterech trybach: Normal Mode, Tent Mode, Stand Mode oraz Tablet Mode. Oto krótki opis każdego z nich:

 • Normal Mode: tradycyjna konstrukcja laptopa, z klawiaturą pod palcami i ekranem przed twarzą użytkownika
 • Tent Mode: hybryda ułożona w sposób, w który daje łatwy dostęp do ekranu dotykowego. Zawiasy znajdują się na górze, a urządzenie oparte jest na krawędziach klapy i korpusu mieszącego klawiaturę.
 • Stand Mode: pokrywa z ekranem nachylona do korpusu z klawiaturą pod kątem prostym lub zbliżonym, urządzenie ułożone jest klawiszami do podłoża.
 • Tablet Mode: klapa z ekranem ułożona jest na tylnym panelu korpusu z klawiaturą, co czyni z Yogi 2 Pro tablet gruby, lecz funkcjonalny.

Lenovo Yoga 2 Pro pojawi się w amerykańskich sklepach w październiku w cenie 1100 dolarów.

via Engadget

Komentarze

 • Mihau

  Skoro hybrydy tego rodzaju jednak łapią się na Tabletowo, to czemu nikt nie pisnął ani słowa o nowych Sony Fit 13A/14A/15A? One przypadkiem też nie były dopiero co prezentowane wczoraj?

 • etanol

  Ja czekam na reckę i wylew frustracji podczas pracy w takiej rozdzielczości :)

  • dany

   Bedzie podobnie jak ipad2 -> ipad3, programy/windows beda pracowac w 1600×900 (jak w obecnej Yodze) tylko czcionki i grafiki będa ostrzejsze.
   Dodatkowo widać że poprawili główny mankament poprzedniej Yogi, czyli klawiaturę, dali nowsze procki, jeszcze bardziej odchudzili. Jeśli faktycznie utrzymają cenę to bedzie hit.

   Zadowolony posiadacz Yoga 13

   • etanol

    Mam przeskalowany Windows. Też przeskaluj i zobacz.
    To nudne pisać wszędzie o źle przeskalowanym systemie. Sprawdź…

 • xxx

  pisza o cenie 199 euro za wifi, 249 euro za 3g.

  cena bedzie nieciekawa, ponad 1070zl bez vat, zreszta a3000 z ekranek 1024×600 kosztuje 899zl, wiec a5000 tansze nie bedzie.

  nie warto…

 • Obiecująco się prezentuje ;)

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona