Sony Tablet S z 3G wkracza na polski rynek - Tabletowo.pl
Ważne

Sony Tablet S z 3G wkracza na polski rynek

Tabletowo.pl Sony Tablet S z 3G wkracza na polski rynek Nowości

Spora część osób czytających Tabletowo.pl (i ujawniających się w komentarzach) nie wyobraża sobie posiadania tabletu bez 3G (a tethering im nie wystarcza). Dla wszystkich osób, które dotychczas zawiesili oko na dłuższą chwilę na designerskim urządzeniu Sony – Sony Tablet S – mam dobrą wiadomość: w połowie listopada na polskim rynku będzie dostępny ten model w wersji z wbudowanym modemem.

Na początku października w sprzedaży w Polsce pojawiły się dwie wersje pojemnościowe Sony Tablet S bez 3G (16GB i 32GB), a zaraz później przedstawiliśmy Wam recenzję tego tabletu. Informowaliśmy wtedy, że data rynkowej premiery modelu z modemem nie została ujawniona, aczkolwiek na moment rynkowego debiutu nie powinniśmy zbyt długo czekać. Dziś możemy śmiało powiedzieć: mieliśmy rację! :)

Zalety tabletu z 3G są oczywiste – dzięki modemowi możemy przeglądać strony internetowe i korzystać z aplikacji, do działania których potrzebna jest transmisja danych, bez konieczności łączenia się z sieciami bezprzewodowymi – tych niestety próżno szukać w terenie. Trzeba oczywiście pamiętać o dodatkowych kosztach, które niesie z sobą utrzymanie karty włożonej do tabletu, ale to – jak zdążyliśmy się przekonać czytając Wasze komentarze – nie odgrywa zbyt wielkiej roli. Najważniejsza jest możliwość korzystania z sieci w każdym momencie, gdy jest to potrzebne.

Wracając jednak do sedna sprawy, czyli Sony Tablet S z 3G – model ten zadebiutuje na polskim rynku najprawdopodobniej już jutro, tj. 9 listopada (za VaioBlog). Oficjalna cena nie została ujawniona, jednak z naszych wcześniejszych informacji wynika, że będzie wynosiła 2599 złotych (16GB, 3G).

Warto jeszcze przytoczyć kilka słów z informacji prasowej Sony, w której to producent wychwala swój produkt za multimedialne możliwości:

Eksperci Sony wykorzystali zaawansowane technologie, aby uczynić Sony Tablet S osobistym centrum multimedialnej rozrywki. Za pomocą tabletu stworzonego przez Sony można sterować domowymi urządzeniami rozrywkowymi. Wykorzystując port podczerwieni, urządzenie pełni funkcję pilota, kontrolującego pracę sprzętów audiowizualnych. Pozwala m.in. włączać telewizor, regulować głośność czy też zmieniać kanały. Dzięki wykorzystaniu technologii DLNA użytkownik bezprzewodowo przenosi wybrane treści na ekran telewizora lub słucha plików audio na sprzęcie hi-fi. Nowatorskim rozwiązaniem urządzenia marki Sony jest również możliwość grania w gry z konsoli PlayStation 1. Na ekranie tabletu wyświetla się grafika gry i przyciski sterujące. Sony stworzyło także specjalną aplikację dla melomanów. Funkcja Sense Me automatycznie dopasowuje playlistę do samopoczucia użytkownika – wystarczy wybrać towarzyszący nam nastrój, by urządzenie samodzielnie zaproponowało listę utworów.

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona