Sony szykuje tablet z procesorem Qualcomm Snapdragon 800 na Q3/Q4? - Tabletowo.pl

Sony szykuje tablet z procesorem Qualcomm Snapdragon 800 na Q3/Q4?

Tabletowo.pl Sony szykuje tablet z procesorem Qualcomm Snapdragon 800 na Q3/Q4? Nowości Plotki / Przecieki

Sony zdecydowanie nie należy do producentów, którzy chcą mieć w portfolio mnóstwo tabletów. Stawia na kilka konkretnych rozwiązań, które albo spodobają się potencjalnym klientom, albo nie. Dotychczas japońska firma zaprezentowała trzy modele: Tablet S i Tablet P, Xperia Tablet S, które doczekały się rynkowego debiutu oraz Xperia Tablet Z, który trafi na półki sklepowe w Europie w maju. Wiele wskazuje na to, że kolejnego urządzenia koncernu doczekamy się dopiero w trzecim lub czwartym kwartale bieżącego roku.

Za pracę Sony Xperia Tablet Z odpowiada czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon S4 Pro o częstotliwości taktowania 1,5GHz. Jego następca ma działać w oparciu o również czterordzeniową, ale nowszą jednostkę centralną tego samego dostawcy, Qualcomma: Snapdragon 800 o taktowaniu 2,3 GHz z Adreno 330. Więcej aktualnie na jego temat nie wiemy, ale możemy się spodziewać najnowszej wersji systemu operacyjnego Android (zapewne wtedy już Key Lime Pie) oraz 10,1-calowego ekranu.

Jak wspomniałam, w sieci pojawiły się informacje, że premiera kolejnego tabletu Sony ma mieć miejsce w trzecim lub czwartym kwartale 2013 roku. To z kolei wskazuje na fakt, iż jego prezentacji możemy się spodziewać na targach IFA 2013 w Berline (6-11 września).

źródło

/grafika przedstawia Sony Xperia Tablet Z

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona