Sony PlayStation 5
źródło: PlayStation

Drodzy gracze, już 4 czerwca Sony pokaże Wam gry, w które zagracie na PlayStation 5

Bardzo często Sony jest (delikatnie mówiąc) krytycznie oceniane jako producent smartfonów, ale jednocześnie jest też niekwestionowanym liderem w segmencie konsoli. PlayStation 4 okres świetności ma już dawno za sobą, dlatego gracze z niecierpliwością wyczekują oficjalnej premiery PlayStation 5. Japończycy sukcesywnie ujawniają kolejne informacje na jej temat, a dziś poinformowali, że w najbliższy czwartek, 4 czerwca 2020 roku, zaprezentują „przyszłość gamingu” na PS5.

Kiedy premiera PlayStation 5?

Sony już dawno poinformowało, że nowa konsola zadebiutuje na rynku na święta Bożego Narodzenia 2020 roku i nic w tej kwestii się nie zmieniło. Jednocześnie Japończycy sukcesywnie dozują informacje na jej temat, aby podgrzewać atmosferę przed premierą PlayStation 5. Producent w przeszłości (w bardzo nudnej formie) ujawnił szereg kwestii technicznych, a także wygląd i funkcjonalność nowego kontrolera DualSense.

Co prawda design tego ostatniego nie wszystkich zachwycił, ale Sony zadeklarowało, że ma lepiej leżeć w ręce, oferować pewniejszy chwyt, a przy tym nie tracić na czasie pracy. Czy tak będzie w rzeczywistości – gracze przekonają się, gdy wezmą go do swoich rąk. Wizualnie jednak, przynajmniej moim subiektywnym zdaniem, prezentuje się całkiem przyjemnie dla oka.

Kontroler DualSense do PlayStation 5 (źródło: Sony)

4 czerwca Sony zaprezentuje „przyszłość gamingu” na PlayStation 5

Kwestie techniczne PS5 oraz dedykowanego kontrolera DualSense, to jednak tylko część tego, co interesuje zainteresowanych nową konsolą graczy. Niezwykle ważne są też gry stworzone z myślą o tym sprzęcie, tym bardziej, że w przeszłości Sony często serwowało użytkownikom tytuły ekskluzywne.

Sony poinformowało, że podczas wydarzenia online, które zaplanowano na najbliższy czwartek, 4 czerwca 2020 roku, przedpremierowo pokaże gry, w które klienci będą mogli zagrać, gdy konsola trafi do sprzedaży przed tegorocznymi świętami Bożego Narodzenia.

https://www.facebook.com/14104316802/posts/10158727792466803/

Sony deklaruje, że za przygotowywane gry odpowiadają „najlepsze i najbardziej innowacyjne studia z całego świata”, zarówno te większe i o ugruntowanej pozycji na rynku, jak i mniejsze. Deweloperzy podobno ciężko pracowali nad tworzeniem swoich tytułów, aby w pełni pokazały potencjał PlayStation 5.

Wydarzenie będzie transmitowane online w serwisach Twitch i YouTube – rozpocznie się o godzinie 22:00 polskiego czasu i potrwa nieco ponad godzinę. Podobno ma też być utrzymane w innej konwencji niż fizyczne konferencje – Sony ma nadzieję, że dzięki temu zainteresowani „będą bliżej niż kiedykolwiek”.

Źródło: PlayStation