Nowy high-end Sony zdradza swoją specyfikację. Zapowiada się… intrygująco i „bezramkowo” | Tabletowo.pl

Nowy high-end Sony zdradza swoją specyfikację. Zapowiada się… intrygująco i „bezramkowo”

Dołącz do dyskusji 0

Sony nie ociąga się i w pocie czoła pracuje nad przyszłorocznym portfolio. W ostatnim czasie do sieci wyciekła specyfikacja dwóch nowych średniaków, które zapowiadają się naprawdę ciekawie. Tym razem mamy okazję poznać listę parametrów kolejnego w ofercie high-enda, który pod wieloma względami może być zaskakujący.

Oczywiście już na wstępie trzeba jasno zaznaczyć, że to tylko plotka i chociaż wygląda legitnie, to należy do niej podchodzić z odpowiednią dozą rezerwy. Nie do końca wiadomo też, pod jaką nazwą miałby zadebiutować ten model, ale chodzą słuchy, że może to być następca Xperii XZ Premium z uwagi na obecność obsługującego HDR ekranu Triluminos o rozdzielczości 4K, wspartego szeregiem autorskich rozwiązań Sony, polepszających jakość wyświetlanego obrazu.

Pierwszym zaskoczeniem jest jednak jego przekątna – według przywoływanego tutaj przecieku, wyświetlacz ma mieć 5,7 cala. Od razu do głowy przychodzi mi myśl, że – zgodnie z sugestiami samego producenta – smartfon będzie tzw. bezramkowcem, ponieważ podobnej wielkości ekrany mają LG G6 i Samsung Galaxy S8. Zresztą, potwierdzałyby to jego ogólne wymiary (o czym poniżej).

Największą jednak niespodzianką jest to, że smartfon, który wygląda na następcę Xperii XZ Premium, zostanie wyposażony w ten sam procesor, czyli Qualcomm Snapdragon 835 z układem graficznym Adreno 540, a do tego również w 4 GB RAM64 GB pamięci wbudowanej UFS. Niektórzy sądzą, że zastosowanie tego samego SoC jest spowodowane faktem, że Sony chce zaprezentować ten model na targach MWC 2018, które odbędą się na przełomie lutego i marca w Barcelonie, a Samsung znowu zgarnie dla siebie całą pierwszą partię Snapdragona 845 i Japończycy mieli ten sam dylemat, co LG i HTC w tym roku.

Przeciek zdradza oprócz tego, że nadchodzący smartfon zostanie wyposażony m.in. również w Bluetooth 5.0, NFC, USB Typu C oraz akumulator o pojemności 3420 mAh ze wsparciem dla szybkiego ładowania Quick Charge 3.0. Całość ma pracować pod kontrolą systemu Android 8.0 Oreo, naturalnie z nakładką i dodatkami od Sony. Do tego urządzenie zostanie „zamknięte” w pyło- i wodoszczelnej obudowie, spełniającej wymagania standardu IP65/68.

Specyfikacja Sony H8541 (fot. Reddit)

Ciekawie wygląda też kwestia wymiarów nadchodzącej nowości. Jak podaje przywoływany tu przeciek, smartfon ma mierzyć 149x74x7,5 mm. Dla porównania, Xperia XZ Premium z 5,5-calowym ekranem ma wymiary 156x77x7,9 mm, a Xperia XZ1 z 5,2-calowym wyświetlaczem 148x73x7,9 mm. Na tej podstawie uzasadnione jest moje domniemanie, iż będzie to tzw. bezramkowiec, ponieważ LG G6 ma panel o przekątnej 5,7 cala, a jego bryła mierzy 148,9×71,9×7,9 mm.

*Na zdjęciu tytułowym Sony Xperia XZ Premium

Źródło: Reddit

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - mega okazje!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona