Sony znów to robi. Tempo wydawania aktualizacji może wpędzić konkurencję w kompleksy

Pewien czas temu pisałem, że Japończycy w zasadzie ukończyli już dystrybucję Androida Pie dla swoich smartfonów z flagowym rodowodem. Dobrze wiedzieć, że firma nie zwania tempa i już w kilka dni po rozpoczęciu miesiąca ma dla Was świeżutkie łatki zabezpieczeń.

Jak informuje XperiaBlog, na Sony Xperię XZ3 oraz XZ2 trafiły właśnie świeże aktualizacje bezpieczeństwa z grudnia. Oprogramowanie zostało oznaczone jako 52.0.A.3.126 i – jak można wyczytać z kontekstu – nie przynosi zbyt wiele zmian. Ot, rutynowa procedura, czyli wyeliminowanie zauważonych niedoróbek, poprawki bezpieczeństwa i w zasadzie to by było na tyle. Można by wręcz powiedzieć, że bez szału. Czy na pewno?

Reklama

Wydaje mi się, że byłoby to umniejszanie zasług, za jakie należy producenta dość mocno wyróżnić. Na palcach jednej ręki można wymienić producentów, którzy tak szybko potrafią uporać się z zaimplementowaniem poprawek, ubraniem ich w aktualizację i rozesłaniem do użytkowników w formie OTA. W przypadku omawianych Xperii jest to paczka danych, która waży ~272 MB.

Nie będę zdziwiony, jeśli firma z Kraju Kwitnącej Wiśni dosłownie na dniach wyda nowe zabezpieczenia dla kolejnych Xperii, wliczając poczciwą XZ 1, a na XZ2 Compact i Premium kończąc. Cieszy mnie, że jest tych kilka firm, które pokazują całej branży mobilnej, że z aktualizacjami można uporać się naprawdę szybko.

Jeśli macie smartfony z logo Sony, koniecznie dajcie znać w komentarzach, czy Wasze urządzenia oferują już możliwość aktualizacji :)