Snapdragon 855 pozamiatał w benchmarku, wyprzedzając nawet Apple

Antutu co jakiś czas publikuje swoje rankingi wydajności. Ot, przywilej jednego z najpopularniejszych benchmarków, które obsługują smartfony. Warto pochylić się nad najnowszymi wynikami, bowiem te mogą sprawić, że ktoś w Qualcommie otworzy niebawem szampana. Snapdragon 855 dosłownie pozamiatał.

Wydawca aplikacji Antutu opublikował właśnie najnowszy test porównawczy dla flagowego Snapdragona 855, w którym można odnaleźć urządzenia, które w zasadzie mają już zapewniony ten procesor. Wybór padł na Samsunga Galaxy S10, LG G8 oraz Xperię XZ4. Mamy więc tutaj naprawdę mocne grono, które w kwestii wydajności z powodzeniem może ścigać się w zasadzie z każdym innym urządzeniem.

Reklama

Jak możecie zobaczyć na poniższym wykresie, procesor cechuje się naprawdę ogromną wydajnością. Słupki nie pozostawiają złudzeń – flagowy procesor od Huawei oraz zeszłoroczny Snapdragon 845 zostają w tyle. Szkoda, że nie ma punktu odniesienia do Exynosa 9820, który najpewniej trafi do europejskiej wersji Galaxy S10, jednak historia pokazywała, że zwykle są to układy porównywalne względem siebie.

Fot: Phonearena

Wreszcie docieramy do wątku Apple. W celu obiektywnego określenia wyników musimy odnieść się do danych, które serwis źródłowy umieścił w tej publikacji. Można tam odnaleźć tabelę, gdzie napisano, że iPhone XS w teście wydajności uzyskał 352405 punktów. Snapdragon 855 wykręcił dokładnie 362110 oczek, czyli więcej aniżeli Apple A12 Bionic.

Fot: Phonearena

Ciekawe, czy kwestia wydajności procesora przełoży się na szeroko rozumianą kulturę pracy, tak w kwestii systemu operacyjnego, jak i aplikacji. Nie od dziś wiadomo, że na tym polu mało który producent może mierzyć się z Apple. Z odpowiedzią na to pytanie trzeba będzie jednak wstrzymać się najpewniej do drugiego kwartału roku, gdy na rynku pojawi się nieco urządzeń pracujących pod kontrolą flagowego Snapdragona.

źródło: Phonearena