Samsung Galaxy Watch Active (fot. TigerMobiles)

Poznaliśmy specyfikację nowego smartwatcha Samsunga – Galaxy Watch Active

O tym, że Samsung pracuje nad nowym smartwatchem, wiemy już od miesiąca. Do tej pory myśleliśmy, że zadebiutuje on na rynku jako Galaxy Sport, jednak właśnie okazuje się, że producent wymyślił mu inną nazwę – Galaxy Watch Active. Przy okazji mamy okazję zapoznać się z jego specyfikacją techniczną.

Smartwatch nosi nazwę kodową „Pulse” i oznaczenie SM-R500. To trochę zaskakujące, bowiem Galaxy Watch oznaczony jest jako SM-R600, więc Samsung „cofnie” się w numeracji. Dla klientów będzie to jednak i tak zupełnie nieistotne, ponieważ najważniejsza jest specyfikacja i funkcje, jakie zaoferuje Galaxy Watch Active.

Reklama

Smartwatch zostanie wyposażony w wyświetlacz o średnicy 1,3 cala, czyli o 0,1 cala większy niż Galaxy Watch. Ekran ma mieć rozdzielczość 360×360 pikseli i zagęszczenie pikseli na cal na poziomie 318 ppi. Urządzenie napędzać będzie dwurdzeniowy procesor Exynos 9110 1,15 GHz, czyli ten sam, co zegarek bez dopisku „Active”.

Samsung Galaxy Watch Active (fot. 91Mobiles)

Na pokładzie Galaxy Watch Active znajdzie się też dosyć skromna bateria, bo o pojemności zaledwie 230 mAh. Niewykluczone jednak, że jeśli smartwatch będzie dostępny w dwóch rozmiarach, to większy zostanie wyposażony w nieco pojemniejszy akumulator. Galaxy Watch 42 mm ma bowiem ogniwo 270 mAh, a Galaxy Watch 46 mm 472 mAh.

Samsung Galaxy Watch Active ma mieć też moduł NFC i pulsometr, aczkolwiek nie wiadomo, czy zaoferuje funkcję pomiaru ciśnienia krwi. Co ciekawe, w plikach oprogramowania do smartwatcha odnaleziono podobno również wzmiankę o dwóch kartach e-SIM, ale nie ma pewności, że Koreańczycy zdecydują się na takie rozwiązanie. Na pewno jednak inteligentny zegarek będzie dostępny w wersji z jedną e-SIM i obsługą łączności LTE. Na pokładzie nie zabraknie także mikrofonu, głośnika i GPS-u.

Galaxy Watch Active, podobnie jak inne smartwatche Samsunga, również będzie pracował pod kontrolą systemu Tizen – w tym przypadku wydania 4.0.0.3. Oficjalnej premiery urządzenia można oczekiwać na tej samej konferencji, na której zaprezentowane zostaną Galaxy S10e, Galaxy S10 i Galaxy S10+ oraz składany smartfon.

Źródło: xda-developers, TigerMobiles