Nadchodzi całkiem ładny smartwatch z niezłym procesorem. Ma logo Motoroli na obudowie

Informacja o tym, że zegarki z serii Moto nie znikną z rynku smartwatchy, bardzo cieszy. Jeszcze bardziej cieszą przyjemne oku grafiki, przedstawiające jeden z planowanych zegarków.

Smartwatche Moto, ale nie od Motoroli

Obecnie smartwatche Moto 360 dostępne są na wybranych rynkach za sprawą eBuyNow. Motorola nie zajmuje się bezpośrednio projektowaniem, produkcją i sprzedażą tych urządzeń, choć użycza nazwy Moto. W ten sposób zegarki nie znikły kompletnie ze świadomości konsumentów, a i są jakieś szanse na ich rozwój.

W ubiegłym tygodniu pojawiły się pierwsze informacje o tym, że w przygotowaniu znajdują się aż trzy smartwache z rozpoznawalnym logo. Mają to być:

  • Moto G Smartwatch (którego premiera ma odbyć się w czerwcu)
  • Moto Watch (z prostokątnym ekranem)
  • Moto One (ze spodziewaną premierą w lipcu)

Na prezentacji dla inwestorów pojawiły się niedawno wszystkie te trzy projekty, ale ujawniono podczas niej także pewien istotny szczegół, dotyczący jednego ze smartwatchy.

Snapdragon Wear 4100 na nadgarstku

Aktualne zegarki Moto 360 mają na spodzie obudowy nadruk „Wear 3100”, zdradzający wersję działającego wewnątrz procesora. Kolejne smartwatche marki Moto mają z kolei dość trudno zauważalne (ale jednak) grawery z napisem „Snapdragon Wear 4100„. Oznacza to tyle, że w nowej generacji czasomierzy będą działać jedne z lepszych układów dla elektroniki noszonej, jakie powstały.

Na innej grafice można doszukiwać się napisów zdradzających obecność modułu GPS oraz NFC, a także stopnia wodoodporności ATM.

Obecnie na rynku mamy tylko jeden model smartwatcha, który jest napędzany przez Snapdragona Wear 4100 – Mobvoi TicWatch Pro 3. Choć premiera nowych zegarków Fossila odbyła się później, nadal działają one na starszej wersji układu Qualcomma.

(fot. reddit/TheMacJezza)

Nie wiemy, kiedy spodziewać się nowych wearables marki Moto, ale z pewnością pojawi się o nich artykuł na Tabletowo, kiedy tylko trafią do sprzedaży.