TicWatch Pro 3 (fot. Mobvoi)

Mobvoi TicWatch Pro 3 – oto najwydajniejszy smartwatch z Wear OS

Mobvoi oficjalnie zaprezentowało nowy model smartwatcha. TicWatch Pro 3 nie bez powodu wzbudza duże zainteresowanie – to pierwszy smartzegarek z procesorem Snapdragon Wear 4100.

TicWatch Pro 3 – trzeba przyznać, że specyfikacja robi wrażenie

Do niedawna wiele smartwatchy z Wear OS miało problem z zapewnieniem płynnej i szybkiej pracy systemu i zainstalowanych aplikacji. Owszem, ostatnio sporo się w tej kwestii poprawiło, ale wciąż można dostrzec różnice względem najnowszych wersji Apple Watcha. Smartzegarek z Cupertino może i nie jest tym najładniejszym, a dodatkowo ograniczony jest tylko do działania z iPhone’ami, ale na brak mocy raczej nikt nie narzeka.

Mobvoi TicWatch Pro 3
TicWatch Pro 3 (fot. Mobvoi)

Lekarstwem na wspomniane niedociągnięcia wydaje się być Snapdragon Wear 4100, czyli nowy układ Qualcomma, stworzy z myślą o urządzeniach wearables. Względem swojego poprzednika, przynosi od znaczący wzrost wydajności, a ponadto zawiera sporo rozwiązań, które mają pozytywnie wpłynąć na zużycie energii. Patrząc na dane udostępnione przez producenta, nowy procesor powinien sprawdzić się nie tylko teraz, ale także za kilka lat – przed dłuższy okres mocy raczej nie zabraknie.

Pierwszym smartwatchem, który wykorzysta potencjał nowego Snapdragona, jest TicWatch Pro 3. Już ten fakt czyni nowe urządzenie Mobvoi jedną z ciekawszych propozycji, ale smartzegarek ma do zaoferowania znacznie więcej, o czym mogliśmy już dowiedzieć się z wcześniejszego przecieku.

Dwa ekrany i dobry czas pracy

TicWatch Pro 3 został wyposażony w dwa wyświetlacze. Pierwszy to zwykły OLED, który ma 1,4 cala i rozdzielczość 454×454 pikseli. Natomiast drugi, FSTN, zapewnia funkcję Always on Display i charakteryzuje się znacznie niższym zużyciem energii. Co ciekawe, znajduje się on nad pierwszym ekranem i jeśli korzystamy z OLED-a, to staje się przezroczysty.

Mobvoi TicWatch Pro 3
TicWatch Pro 3 (fot. Mobvoi)

Użytkownik do dyspozycji otrzymuje 1 GB RAM, 8 GB pamięci na dane oraz akumulator o pojemności 577 mAh. Według danych producenta, TicWatch Pro 3 ma zapewnić do 72 godzin pracy w trybie smartwatcha oraz nawet do 45 dni, gdy jest aktywny tryb podstawowy – wyłączonych wiele funkcji i korzystanie tylko z ekranu FSTN.

Dostępne funkcje i cena

Osoby, które poszukują smartwatcha głównie do pomiarów aktywności fizycznych, nie powinny być zawiedzione. TicWatch Pro 3 obsługuje ponad 10 trybów różnych treningów. Obok marszu, biegania czy jazdy na rowerze, mamy dostęp do wioślarstwa, pływania w basenie, aerobiku czy wspinaczki. Tak, smartwatch Mobvoi jest wodoodporny – certyfikat IP68.

Wśród ciekawszych funkcji należy wymienić: pomiar pulsu, monitorowanie poziomu nasycenia krwi, monitorowanie poziomu stresu, monitorowanie snu czy pomiar hałasu. Dodatkowo, na pokładzie znajduje się moduł GPS i NFC (obsługa Google Pay).

No dobrze, a ile trzeba zapłacić za TicWatch Pro 3? Smartwatch został wyceniony na 299,99 euro.