KOSPET Raptor smartwatch
KOSPET Raptor (fot. KOSPET)

Ten smartwatch zniesie wiele, a nie wydasz na niego fortuny

W większości smartwatche znanych marek, które przeznaczone są do pracy również w bardziej wymagających warunkach, kosztują niemało (zob. Casio WSD-F21HR). Na zakup KOSPET Raptor może sobie jednak pozwolić niemal każdy klient.

Zakup smartwatcha to żaden wyczyn

Z jednej strony renomowani producenci smartwatchy regularnie wprowadzają na rynek nowe modele (jak ostatnio Samsung Galaxy Watch 3), a z drugiej z kilkukrotnie zwielokrotnioną intensywnością robią to też chińskie marki, w większości mniej znane.

Niewątpliwą zaletą tych ostatnich są bardzo atrakcyjne ceny, a i nierzadko specyfikacja jest niczego sobie (bo trzeba też od tego oddzielić szajs, którego lepiej nie tykać). KOSPET Raptor może być ciekawą propozycją dla osób szukających smartwatcha o podstawowej funkcjonalności, który będzie pracować również w bardziej wymagających warunkach.

Specyfikacja KOSPET Raptor

Jak deklaruje producent, jest to „najbardziej opłacalny smartwatch outdoorowy”, bowiem dzięki wytrzymałej i odpornej na wiele czynników konstrukcji ma poprawnie działać nawet w bardo wymagających czy niesprzyjających warunkach.

KOSPET Raptor smartwatch
KOSPET Raptor (fot. KOSPET)

Według informacji podawanych przez KOSPET, smartwatch jest w stanie pracować w temperaturach od +55℃ do -40℃, a ponadto jest odporny na nawet 48-godzinny kontakt z potem oraz erozję pyłową, wilgotne ciepło w tropikach i średniej szerokości geograficznej, niskie ciśnienie na wysokości i podczas skoków ze spadochronem, mocny deszcz, a także promieniowanie słoneczne w regionach o niskiej wilgotności.

Mało który smartwatch jest w stanie pochwalić się tak odporną (i lekką – 47 gramów) konstrukcją – dzięki temu KOSPET Raptor może mocno zyskać w oczach wielu bardzo aktywnych użytkowników. Tym bardziej, że jednocześnie oferuje aż 20 różnych trybów sportowych i (według deklaracji producenta) świetną widoczność ekranu również na zewnątrz.

KOSPET podkreśla też, że obudowa smartwatcha spełnia kryteria normy IP68 i jest odporna na napór wody o ciśnieniu do 5 ATM, dzięki czemu można także pływać z urządzeniem na nadgarstku.

KOSPET Raptor smartwatch
KOSPET Raptor (fot. KOSPET)

Wyświetlacz w tym smartwatchu jest okrągły i ma średnicę 1,3 cala, a do tego użytkownicy będą mieli do dyspozycji aż 50 różnych tarcz. Ponadto urządzenie oferuje też pulsometr, funkcję mierzenia poziomu tlenu we krwi i możliwość przeprowadzenia ćwiczeń oddechowych.

Oczywiście nie zabrakło również innych udogodnień, jak monitorowanie podstawowej aktywności fizycznej (kroki, spalone kalorie, przebyty dystans) i snu. Jest także pogodynka i funkcja sterowania odtwarzaczem muzyki na smartfonie.

Cena KOSPET Raptor – gdzie można kupić?

Aktualnie smartwatch jest dostępny w promocyjnej cenie na platformie GearBest – można go kupić za jej pośrednictwem za 37,99 dolarów/144,37 zł. To zdecydowanie atrakcyjna cena za smart-zegarek o takich możliwościach. Promocja zakończy się za niecałe 5 dni.

Kup smartwatch KOSPET Raptor za 37,99 USD