Huawei Watch GT Active (fot. WinFuture)

Huawei Watch GT doczeka się dwóch nowych wersji: Active i Elegant

Huawei Watch GT zadebiutował na tej samej konferencji, na której Huawei zaprezentował Mate 20 i Mate 20 Pro. Przedsprzedaż smartwatcha rozpoczęła się pod koniec października 2018 roku, a jego sugerowaną cenę ustalono na 999 złotych (i w oficjalnej dystrybucji w większości sklepów nadal tyle kosztuje). Okazuje się, że wkrótce dołączą do niego dwie nowe wersje: Active i Elegant.

Huawei Watch GT jest jednym z ciekawszych smartwatchy, które w ostatnim czasie trafiły na rynek, ponieważ wyróżnia się wyjątkowo długim – jak na inteligentny zegarek – czasem pracy na pojedynczym ładowaniu, a jednocześnie oferuje wiele przydatnych w codziennym użytkowaniu funkcji. Z drugiej strony, jego największą wadą jest brak NFC, a tym samym możliwości płacenia urządzeniem zbliżeniowo za zakupy.

Reklama

Recenzja Huawei Watch GT – smartwatch o ograniczonych możliwościach, ale za to ze świetną baterią

Najprawdopodobniej to nie przypadek, że właśnie teraz dowiadujemy się, że do Huawei Watch GT wkrótce dołączą modele z dopiskiem Acrive i Elegant. Pierwszy z ww. widzicie na grafice na samej górze. W zasadzie nie różni się on niczym od swojego pierwowzoru, jedynie odcieniem koperty i kształtem przycisków po jej prawej stronie oraz profilem i kolorem paska (smartwatch ma być dostępny w dwóch wersjach: z zielonym i pomarańczowym paskiem).

Serwis WinFuture dowiedział się także, że przynajmniej jeden z dwóch nowych modeli zostanie wyposażony w identyczny wyświetlacz jak Huawei Watch GT, czyli 1,39-calowy OLED. Huawei podobno zamienił też baterię litowo-jonową na litowo-polimerową, aczkolwiek tego źródło nie może potwierdzić z całą pewnością.

Roland Quandt nie ma natomiast wątpliwości co do ceny – Huawei Watch GT Elegant ma kosztować w Europie 229 euro (równowartość ~980 złotych), natomiast Huawei Watch GT Active 249 euro (równowartość ~1070 złotych). Dla przypomnienia, cenę początkową Huawei Watch GT Sport ustalono na Starym Kontynencie na 199 euro, co w Polsce przełożyło się na 999 złotych.

Istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że Huawei Watch GT Active i Watch GT Elegant zadebiutują za niespełna trzy tygodnie na tej samej konferencji, na której producent zaprezentuje flagowe P30 i P30 Pro. Na koniec trzeba jeszcze dodać, że drugi z ww. modeli ma być dostępny w białej i czarnej wersji kolorystycznej.

Polecamy również:

Zobaczcie, to są rendery Huawei P30 i P30 Pro. Ten drugi ma dość „nietypowy” poczwórny aparat

Źródło: WinFuture