smartwatch Huawei Watch GT 2 Classic
Huawei Watch GT 2 Classic (fot. Huawei)

Rusza przedsprzedaż Huawei Watch GT 2. W prezencie słuchawki Bluetooth

Dziś rusza przedsprzedaż nowego smartwatcha Huawei Watch GT 2. Na osoby, które zdecydują się zamówić ten zegarek w trakcie pre-orderu, otrzymają w prezencie dokanałowe słuchawki Bluetooth Huawei FreeLace w kolorze czarnym.

Przedsprzedaż Huawei Watch GT 2

Smartwatch Huawei Watch GT 2 został oficjalnie zaprezentowany niemal miesiąc temu, 19 września 2019 roku. Na początku października polski oddział producenta zapowiedział go w naszym kraju i – zgodnie z deklaracjami – dziś rozpoczął jego przedsprzedaż.

W momencie oficjalnej premiery Huawei Watch GT 2 został zaprezentowany w dwóch wersjach, 46 mm i 42 mm, jednak w pierwszej kolejności do Polski trafi ta pierwsza. Druga natomiast będzie dostępna w naszym kraju dopiero od 18 listopada 2019 roku.

Huawei Watch GT 2 46 mm jest dostępny w wariancie „Sport” z czarnym paskiem z fluoroelastomeru i „Classic” z brązowym paskiem skórzanym. Cena obu jest jednak dokładnie taka sama i wynosi 899 złotych. Dla przypomnienia, Huawei Watch GT kosztował na start 999 złotych.

Przedsprzedaż Huawei Watch GT 2 rozpoczyna się dziś, tj. 14 października 2019 roku, i potrwa do 27 października włącznie. Na osoby, które zdecydują się kupić ten smartwatch w trakcie pre-orderu, czeka prezent w postaci dokanałowych słuchawek Bluetooth Huawei FreeLace, które standardowo kosztują w oficjalnej polskiej dystrybucji ponad 300 złotych. Wyróżniają się one przede wszystkim wbudowanym złączem USB-C do ładowania, które można podłączyć do smartfona, tabletu czy komputera. Pięć minut ładowania przełoży się na do 4 godzin pracy, natomiast na pełnym naładowaniu mogą pracować nawet do 18 godzin.

Huawei Watch GT 2 – specyfikacja

Smartwatch wyposażono w 1,39-calowy, dotykowy wyświetlacz AMOLED o rozdzielczości 454×454 piksele i jasności szczytowej 1000 nitów. Najważniejszą nowością jest możliwość słuchania muzyki bezpośrednio z zegarka (wbudowana pamięć pomieści do 500 piosenek w formacie mp3) i przeprowadzania rozmów głosowych (zasięg do 150 metrów, wcześniej Huawei Watch GT 2 trzeba sparować ze smartfonem).

Według deklaracji producenta, przy typowym użytkowaniu smartwatch ma pracować na jednym ładowaniu do 14 dni. Na pokładzie zegarka są też pulsometr i moduł GPS. Obudowa Huawei Watch GT 2 jest wodoszczelna – wytrzyma napór wody o ciśnieniu do 5 ATM. Urządzenie waży ~41 gramów (bez paska).

Regulamin promocji „HUAWEI – WATCH GT 2” (PDF)

Źródło: informacja prasowa