wear os

A jednak! Google Pixel Watch może zadebiutować wraz z Google Pixel 4

Podczas corocznych konferencji Made by Google firma z Mountain View zwykła prezentować nowości, które w niedługim czasie trafiają do sprzedaży. Mimo że do momentu rozpoczęcia konferencji wszystko, co na niej zostanie ujawnione, objęte jest ścisłą tajemnicą, zazwyczaj pojawia się wiele mniej lub bardziej wiarygodnych przecieków. W tym roku pewniakami do debiutu są smartfony Google Pixel 4 i Pixel 4 XL. O prezentacji Pixel Watch nie było mowy, jednak istnieją pewne poszlaki wskazujące na to, że coś jest na rzeczy.

Debiut zegarka Google Pixel Watch to nic pewnego – zdecydowana większość obserwatorów branży uważa, że nie nastąpi to wcześniej niż w przyszłym roku. Reporterzy Nikkei Asian Review, wbrew powszechnym opiniom, postanowili zebrać przesłanki sugerujące, że Google może ujawnić swój pierwszy smartwatch z serii Pixel już teraz.

Wear OS by Google
Wear OS by Google (fot. Google)

Pierwszą z nich jest fakt, że firma tego po prostu potrzebuje, by smartfony Pixel stały się w pełni konkurencyjne dla tych z linii Samsung Galaxy S/Note czy iPhone’ów. Klienci konkurencji już od wielu lat mogą korzystać z dedykowanych akcesoriów rozszerzających możliwości smartfona. Owszem, istnieje szereg smart-zegarków z systemem Wear OS by Google, jednak z pewnością nabywcy Pixeli chcieliby zobaczyć smartwatch od producenta ich telefonów.

Druga to zacieśnienie współpracy między jednym z największych producentów zegarków z Wear OS – firmą Fossil. W ciągu ostatnich miesięcy doszło do transakcji, w ramach której Google nabyło prawa do korzystania z patentów Fossila na konstrukcję zegarków hybrydowych. Patenty pozyskano wraz z grupą 20 inżynierów, którzy pracują nad dalszym rozwojem wykorzystujących je technologii.

Dodatkowo w sieci pojawiły się pierwsze schematy zegarka, nad którym pracuje amerykański gigant. Być może sam produkt znajduje się obecnie na znacznie wyższym etapie rozwoju niż prace koncepcyjne, jednak co do tego nie można mieć pewności.

Konferencja Made by Google już 15 października. Jeżeli tylko pojawią się na niej interesujące nowości, z pewnością niezwłocznie o nich napiszemy.

Źródło: Nikkei Asian Review via PhoneArena