Elephone W6 smartwatch
Elephone W6 (źródło: Elephone)

Elephone W6 nawet nie próbuje udawać, że jest (tanią) kopią Apple Watcha

Apple Watch jest najczęściej kopiowanym smartwatchem na świecie, i to nie tylko przez mniej znanych globalnie producentów, ale też rozpoznawalne na całym świecie marki (zob. Oppo Watch). W przypadku Elephone W6 również nie sposób nie zauważyć, skąd czerpano inspirację. Ten smart-zegarek jest jednak wielokrotnie tańszy, więc z pewnością znajdą się na niego chętni.

Reklama

Apple Watch jest wzorem dla wielu tanich klonów

Apple Watch jest dostępny na rynku już od pięciu lat i od razu zaczął być kopiowany przez chińskich producentów. Na popularnych platformach e-commerce można znaleźć tony tanich klonów o dziwnych nazwach, które dostępne są za śmieszne pieniądze.

Jednocześnie na – ujmijmy to ładniej – inspirowanie się designem Apple Watcha decydują się również bardziej rozpoznawalne marki, które znane są przede wszystkim z produkcji smartfonów. Jedną z nich jest Elephone – firma wprowadziła na rynek smartwatch, którego niewprawione oko może pomylić ze smart-zegarkiem giganta z Cupertino.

Specyfikacja Elephone W6

Mimo że smartwatch „śmierdzi” kopią Apple Watcha, to zapowiada się na całkiem niezłego towarzysza użytkownika. Urządzenie to oferuje dość spory, kolorowy i dotykowy wyświetlacz, bo o przekątnej 1,54 cala. Na dodatek jego obudowa o grubości 8,9 mm jest wykonana z aluminium, a to nieczęsto spotykane w tak tanich smart-zegarkach od chińskich producentów. Podobnie zresztą jak wzmocnione szkło (7H) na froncie. Zwykle mamy bowiem do czynienia z wszędobylskim plastikiem.

Elephone W6 smartwatch
Elephone W6 (źródło: Elephone)

Smartwatch marki Elephone oferuje także pulsometr (z możliwością ciągłego monitorowania pracy serca) i funkcję pomiaru poziomu tlenu we krwi. Ponadto użytkownicy będą mogli skorzystać z opcji informowania o przychodzącym połączeniu (wraz z możliwością jego odrzucenia bezpośrednio z poziomu zegarka), wiadomościach i powiadomieniach z aplikacji na podłączonym smartfonie.

Smartwatch ponadto zapewnia funkcję monitorowania snu wraz z jego analizą i przypominania o konieczności ruszenia się z miejsca na chwilę, jeśli użytkownik zbyt długo siedzi na swoich czterech literach.

Dodatkowymi udogodnieniami są aplikacja pogody, funkcja zdalnego wywoływania spustu migawki aparatu w smartfonie oraz „prosty i stylowy interfejs” z możliwością ustawienia różnych tarcz.

Smartwatch wykorzystuje do łączności technologię Bluetooth 5.0. Według deklaracji producenta, zamontowana bateria naładowana do pełna wystarczy na od 10 do 15 dni działania. W trybie standby czas ten wydłużyć się ma do nawet 30 dni.

Cena Elephone W6

Smartwatch docelowo ma być dostępny w sześciu wersjach kolorystycznych, ale aktualnie w sprzedaży są tylko dwie: czarna Obsidian Black i srebrno-biała Silver White. Urządzenie można kupić m.in. w oficjalnym sklepie Elephone na platformie AliExpress za 29,99 dolarów/114,85 zł.