Oppo Watch smartwatch

Oppo Watch z Wear OS zadebiutuje jeszcze w tym miesiącu

Kilka miesięcy temu zadebiutował Oppo Watch – smartwatch pracujący pod kontrolą autorskiego, choć opartego na Androidzie, systemu Color OS Watch. Wygląda na to, że jeszcze przed końcem lipca zadebiutuje Oppo Watch w wersji globalnej, która – dla odmiany – będzie wyposażona w Wear OS.

Reklama

Zanim zaczniemy – wszystkich, którym premiera Oppo Watch umknęła, odsyłam do tego wpisu. Kasia dosyć szczegółowo opisała tam wszystko, co powiedział nam producent.

A ja pozwolę sobie na zacytowanie jednemu z fragmentów… ;)

Co ciekawe, Oppo Watch nie działa pod kontrolą Wear OS, na co się zapowiadało. Producent przekazał, że jego oprogramowanie – ColorOS Watch – jedynie bazuje na Androidzie. Mówimy jednak o urządzeniu, które zadebiutowało w Chinach. Możliwe, że Oppo podejmie inne decyzje co do software’u na innych rynkach.

No i się potwierdziło – globalny Oppo Watch będzie miał Wear OS

Na ten moment o globalnej wersji zegarka nie wiemy w zasadzie nic. Wszystkie informacje opierają się na poniższym GIF-ie – rzućcie na niego okiem – Wear OS aż rzuca się w oczy ;).

Oppo Watch z Wear OS

Premiera zaprezentowanego powyżej urządzenia została zapowiedziana na 31 lipca, więc wszystkich szczegółów dowiemy się właśnie wtedy. Pytanie brzmi – czy Oppo Watch z Wear OS na pokładzie będzie miał taką samą specyfikację?

Jeśli tak, to w zasadzie jest na co czekać – w takim układzie możemy spodziewać się ekranu AMOLED, wsparcia dla eSIM, pełnej obsługi połączeń głosowych i LTE, monitorowania pracy serca oraz wodoodporności do 3 lub 5 atmosfer (w zależności od rozmiaru).

Smartwatch w wersji globalnej może być też dosyć korzystny cenowo. W Chinach 41-milimetrowa wersja kosztuje 2499 juanów (ok. 1400 złotych), zaś 46-milimetrowa 2999 juanów (ok. 1700 złotych). Zakończmy jednak spekulacje w tym punkcie – w końcu wszystkie szczegóły poznamy już za tydzień.