zapowiedź premiery Xiaomi Mi 9T
zapowiedź premiery Xiaomi Mi 9T (fot. @Xiaomi)

Xiaomi podało datę premiery Mi 9T

Xiaomi w swoim stylu od kilku dni podgrzewało atmosferę przed premierą kolejnego członka flagowej rodziny, Mi 9T. Dziś producent w końcu oficjalnie poinformował, kiedy zaprezentuje ten smartfon – nie będzie długo z tym zwlekał, bowiem zrobi to już w przyszłym tygodniu.

Na premierę Xiaomi Mi 9T warto czekać i nie. Bo chociaż z otwartymi ramionami przyjmiemy nowego członka flagowej serii Mi 9, to w rzeczywistości od dłuższego czasu wiemy, że będzie to nic innego, jak przebrandowany Redmi K20, który zadebiutował dokładnie tydzień temu w Chinach.

Nie zmienia to jednak faktu, że to właśnie Xiaomi Mi 9T trafi do Europy, a nie Redmi K20, ale zanim się to stanie, Xiaomi musi oficjalnie zaprezentować ten model. A jak poinformował dziś producent, konferencja wprowadzająca smartfon na rynek odbędzie się 12 czerwca 2019 roku, czyli w następną środę.

Na razie nie wiadomo, czy tego samego dnia Xiaomi Mi 9T zadebiutuje również w Polsce – polski oddział Xiaomi jeszcze nie zabrał głosu w tej sprawie. Mimo wszystko niemal pewne wydaje się, że smartfon trafi do naszego kraju w tym miesiącu.

Specyfikacja, cena Xiaomi Mi 9T

Wielokrotnie poruszaliśmy już temat specyfikacji Xiaomi Mi 9T, więc większość zapewne zdążyła już zapamiętać, że smartfon zaoferuje m.in. 6,39-calowy wyświetlacz AMOLED z ekranowym czytnikiem linii papilarnych, ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 730, 6 GB RAM, 64 GB/128 GB pamięci wbudowanej, potrójny aparat główny 48 Mpix z obiektywem szerokokątnym i tzw. teleobiektywem, wysuwany z wnętrza obudowy aparat 20 Mpix do selfie i rozmów wideo oraz baterię o pojemności 4000 mAh ze wsparciem dla technologii szybkiego ładowania.

Jakiś czas temu zdążyły się też pojawić informacje na temat cen Xiaomi Mi 9T w Europie. Według nich, wersja 6 GB/64 GB będzie kosztować 329 euro, a wariant 6 GB/128 GB – 369 euro. W Polsce powinno się to zaś przełożyć na – odpowiednio – 1399 i 1499 złotych.

Xiaomi Mi Band 4 – znamy datę premiery nowego smartbanda

Xiaomi Mi Band 4 – znamy datę premiery nowego smartbanda

Źródło: @Xiaomi