fot. @Xiaomi

Xiaomi: ej, zobaczcie, Mi 9T będzie miał 3,5 mm złącze słuchawkowe

Xiaomi nie pozwala nam zapomnieć, że za kilka dni zaprezentuje nowego członka flagowej rodziny, Mi 9T. Codziennie podgrzewa atmosferę przed jego debiutem, nawet jeśli wiemy, czego się spodziewać. Nie przeszkodziło to producentowi jednak zaakcentować, że nadchodząca nowość będzie miała 3,5 mm złącze słuchawkowe, którego w Xiaomi Mi 9 zabrakło.

3,5 mm złącze słuchawkowe powoli staje się „luksusem”

Coraz więcej smartfonów na rynku pozbawionych jest klasycznego wejścia na słuchawki. Nie wszystkim to odpowiada, ale jednocześnie wielu osobom też nie przeszkadza, bowiem nie mają one żadnych oporów przed korzystaniem ze słuchawek bezprzewodowych.

Reklama

Fakt, słuchawki przewodowe można również podłączyć do portu USB-C, jednak schody zaczynają się w momencie, gdy w tym samym czasie użytkownik chciałby podładować baterię w smartfonie. Rozwiązaniem w takiej sytuacji wydają się specjalne przejściówki-rozgałęziacze, lecz jest to rozwiązanie, które tylko „połowicznie” rozwiązuje problem.

Xiaomi Mi 9T będzie miał 3,5 mm złącze słuchawkowe

W portfolio Xiaomi można znaleźć wiele smartfonów bez wejścia na klasyczne słuchawki przewodowe, z Xiaomi Mi 9 na czele. Nie przeszkodziło to jednak producentowi zaakcentować faktu, że nadchodzący Xiaomi Mi 9T zaoferuje 3,5 mm złącze słuchawkowe. Marka nawet podkreśla, że wysłuchała głosy użytkowników i m.in. dzięki temu będą mogli oni „doświadczać w pełni”.

Xiaomi opublikowało jeszcze jedną zapowiedź Xiaomi Mi 9T, która potwierdza, że smartfon zostanie wyposażony w procesor Qualcomm Snapdragon, akumulator o pojemności 4000 mAh oraz potrójny aparat z sensorem o rozdzielczości 48 Mpix. Tutaj także pojawia się slogan „Experience in FULL”.

Xiaomi Mi 9T – premiera, cena w Europie

W miniony poniedziałek Xiaomi oficjalnie poinformowało, że Xiaomi Mi 9T zostanie zaprezentowany w następną środę, 12 czerwca 2019 roku. Jeszcze wcześniej dowiedzieliśmy się natomiast, że smartfon będzie kosztował w Europie 329 euro za wersję 6 GB/64 GB i 369 euro za wariant 6 GB/128 GB.

A co z Xiaomi Mi 9T Pro?

Wiele osób pyta też, co z Xiaomi Mi 9T Pro, czy on także trafi do Europy i samej Polski. Niektóre poszlaki wskazują na to, że tak, jednak sam producent tego nie potwierdził. Mimo wszystko wydaje się to więcej niż prawdopodobne, nawet jeśli Xiaomi w zapowiedziach odwołuje się wyłącznie do modelu Mi 9T.

Źródło: @Xiaomi, @Xiaomi