AnTuTu
fot. Pexels

Xiaomi Black Shark 2 Pro zmiata konkurencję w AnTuTu

AnTuTu nie jest już wyrocznią, ale nadal pozostaje cennym źródłem informacji na temat wydajności współczesnych smartfonów. Szczególnie interesujące są te z najmocniejszymi układami na pokładzie, gdyż sytuacja szybko się zmienia i często dochodzi do przetasowań w TOP 10 najwydajniejszych urządzeń. Nowym królem możemy okrzyknąć Xiaomi Black Shark 2 Pro.

Według ostatniego dostępnego, czerwcowego rankingu najwydajniejszych smartfonów z Androidem w Chinach (lipcowego AnTuTu jeszcze nie opublikowało), najmocniejszym urządzeniem z Zielonym Robotem na pokładzie jest Nubia Red Magic 3, która w szóstym miesiącu 2019 roku „wykręciła” podczas testów średnio 382331 punktów.

Reklama

Przed premierą Xiaomi Black Shark 2 Pro dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, że smartfon uzyskał w pojedynczym teście AnTuTu aż 405598 punktów, czyli o ponad 23 tysiące więcej niż aktualny lider benchmarku. Podczas oficjalnej prezentacji producent jeszcze bardziej nas zaskoczył, gdyż zadeklarował, iż model ten jest w stanie „wykręcić” nawet ponad pół miliona punktów (dokładniej 500610)!

Z najnowszych doniesień wynika jednak, że najprawdopodobniej były to takie same przechwałki, jak w przypadku Redmi K20 Pro. Przed jego premierą Xiaomi poinformowało, że w teście AnTuTu uzyskał on 458754 punkty, co dla smartfona z procesorem Qualcomm Snapdragon 855 w konsumenckiej wersji jest nieosiągalne (o czym świadczą rankingu benchmarku). Musiała to być więc testowa platforma bez żadnych mechanizmów „hamujących”.

W sieci pojawił się kolejny test Xiaomi Black Shark 2 Pro, przeprowadzony w AnTuTu, z którego wynika, że smartfon „wykręcił” 456571 punktów, czyli sporo mniej niż mówiono w trakcie oficjalnej prezentacji. Nie zmienia to jednak faktu, że taki wynik nadal plasuje ten model na pierwszym miejscu najwydajniejszych inteligentnych telefonów z Androidem na pokładzie.

Xiaomi Black Shark 2 Pro – test i wynik w AnTuTu (fot. Weibo)

Oczywiście nie można zapominać o Asusie ROG Phone II, którego także wyposażono w procesor Qualcomm Snapdragon 855 Plus. Smartfon tajwańskiego producenta jakoś nie chce się jednak ujawnić w AnTuTu, dlatego czekamy, aż w końcu się w nim pojawi – wtedy zobaczymy, jak wypada on w bezpośrednim starciu z Xiaomi Black Shark 2 Pro.

Wkrótce na rynku zadebiutują też kolejne smartfony z tym SoC na pokładzie, a pierwszymi w kolejności będą Samsung Galaxy Note 10 i Galaxy Note 10+ (premiera 7 sierpnia 2019 roku) oraz Nubia Z20 (debiut 8 sierpnia).

Źródło: Weibo dzięki GizmoChina