smartfon Vivo IQOO 3 5G
Vivo IQOO 3 5G (źródło: ZEALER-X Weibo)

Ktoś za ten przeciek wyleci z roboty – wiemy niemal wszystko o Vivo IQOO 3 5G

Producenci czasem sami udostępniają informacje o nadchodzących smartfonach, lecz mimo wszystko nie zdradzają wszystkiego, żeby mieć czym zaskoczyć w momencie oficjalnej prezentacji. Ten przeciek o Vivo IQOO 3 5G nie powinien się wydarzyć – z dużym prawdopodobieństwem ktoś przez niego wyleci z roboty.

Prawdopodobnie nie wszyscy wiedzą, że zanim producenci oficjalnie zaprezentują nowe urządzenia, nierzadko zapraszają dziennikarzy na zamknięte spotkania, w trakcie których pokazują im swoje nowości, aby mieli oni czas przygotować wyczerpujące publikacje na ich temat. To powszechna praktyka i bardzo dla nas istotna, ponieważ dzięki temu artykuły czy filmy o nowych (na przykład) smartfonach są wysokiej jakości i pełne interesujących potencjalnych klientów szczegółów (a podczas publicznych konferencji nie zawsze są one podawane z uwagi na ograniczenia czasowe).

Reklama

Vivo IQOO 3 5G

Podobne spotkanie najwyraźniej zorganizowało ostatnio Vivo, aby pokazać dziennikarzom model Vivo IQOO 3 5G, którego premiera zaplanowana jest dopiero na 25 lutego 2020 roku. Jako że przed wejściem każda zaproszona osoba podpisuje umowę o poufności, przeciek na temat tego smartfona prawdopodobnie pozbawi kogoś pracy i jednocześnie zmusi go do opłacenia zapewne niemałej kwoty za złamanie tzw. embargo. Namierzenie autora nie powinno być trudne, gdyż na jednym ze zdjęć widać jego rękę – z pewnością pomoże to odnaleźć winowajcę.

Mleko się jednak rozlało – za sprawą tego przecieku dowiedzieliśmy się niemal wszystkiego o Vivo IQOO 3 5G. Producent poinformował, że smartfon zostanie wyposażony w ośmiordzeniowy (8x Kryo 585; 7 nm) procesor Qualcomm Snapdragon 865 2,84 GHz z układem graficznym Adreno 650 i dedykowanym modemem 5G Snapdragon X55, kości LPDDR5 RAM, pamięć flash typu UFS 3.1 (jako jeden z pierwszych na rynku), baterię o pojemności 4440 mAh ze wsparciem dla technologii szybkiego ładowania przewodowego o mocy 55 W, poczwórny aparat z sensorem 48 Mpix oraz chip audio Hi-Fi AK4377A. Urządzenie zaoferuje też w wyświetlacz AMOLED z otworem o niewielkiej średnicy w prawym górnym rogu.

Na zdjęciach widać, że Vivo IQOO 3 5G prezentuje się całkiem atrakcyjnie, w dodatku ma być dostępny w trzech kolorach, w tym w rzucającym się w oczy Volcano Orange. Wrażenie robi również wysoki screen-to-body ratio. Smartfon zaoferuje także rozwiązania dla graczy, m.in. śledzenie dotyku z częstotliwością 180 Hz i wibracje 4D, bowiem to głównie do tej grupy użytkowników kierowane są urządzenia z serii IQOO.

Źródło: ZEALER-X Weibo via Slashleaks