Sony Xperia L3 (fot. @rquandt WinFuture)

Budżetowa Sony Xperia L3 nie będzie miała ekranu 21:9. Poznaliśmy także resztę specyfikacji i cenę

W 2019 roku Sony mocno nas zaskoczy, ponieważ przeprowadzi małą rewolucję w swoim portfolio. Nie dotknie ona jednak budżetowej Xperii L3, nawet jeśli na renderach stara się ona udawać, że również ma wyświetlacz o proporcjach 21:9 jak Xperia 10, Xperia 10 Plus i Xperia XZ4.

Przyznaję, że dałem się nabrać, bowiem kiedy zobaczyłem rendery Xperii L3, to od razu pomyślałem, że ona także zostanie wyposażona w ekran o proporcjach 21:9. W rzeczywistości wyświetlacz (LCD) w tym smartfonie ma format 18:9 (2:1) i rozdzielczość HD+ 1440×720 pikseli. Trudno jednak ocenić, dokąd on sięga, a dokładniej czy także do samej dolnej krawędzi jak panel w Xperii 10 i Xperii 10 Plus. Niestety, z widocznych poniżej grafik nie da się tego jednoznacznie rozstrzygnąć.

Reklama

Serwis źródłowy nie jest pewny, po jaki procesor sięgnęło w tym przypadku Sony, ale z dużym prawdopodobieństwem Japończycy wybrali coś ze stajni MediaTeka – być może czterordzeniowego (4x ARM Cortex-A53; 12 nm) Helio A22 2,0 GHz. Wiadomo natomiast, że Xperia L3 zostanie wyposażona w 3 GB RAM i 32 GB pamięci wbudowanej z możliwością rozszerzenia przy pomocy karty microSD.

Na tyle smartfona znajdzie się podwójny aparat, w którym główne oczko będzie miało rozdzielczość „co najmniej 13 Mpix”, natomiast drugie 2 Mpix. Na przodzie pojawi się z kolei pojedyncza kamerka „przynajmniej 8 Mpix”. Czytnika linii papilarnych również nie zabraknie – umieszczono go na prawej (patrząc od przodu) krawędzi. Sony nie zapomniało także o 3,5 mm złączu słuchawkowym, porcie USB-C i module NFC.

Sony Xperia L3 ma pracować pod kontrolą systemu Android 8.1 Oreo i czerpać energię z akumulatora o pojemności 3300 mAh. Obudowa smartfona zostanie wykonana z tworzywa sztucznego i będzie dostępna w trzech kolorach: szarym, srebrnym i złotym.

Sony Xperia L3 w Europie ma kosztować 199 euro (równowartość ~860 złotych). Dla przypomnienia, za Xperię L2 trzeba było w Polsce zapłacić 999 złotych, a za Xperię L1 899 złotych. Premiery nowego smartfona spodziewamy się już za dziesięć dni, 25 lutego 2019 roku.

Źródło: WinFuture