Sony Xperia XZ4 (fot. @OnLeaks @MySmartPrice)

Sony Xperia XZ4 będzie „naj” pod wieloma względami. Kolejne informacje tylko to potwierdzają

Nigdy bym się nie spodziewał, że smartfon Sony będzie mógł pretendować do miana najciekawszego flagowca 2019 roku. Co więcej, Xperia XZ4 może nawet je zdobyć, ponieważ właśnie pojawiły się kolejne szczegóły na jej temat, które brzmią niezwykle obiecująco.

Reklama

Wczoraj mieliście okazję zapoznać się ze sporą częścią specyfikacji Xperii XZ4. Przeciek potwierdził zastosowanie wyjątkowo nietypowego wyświetlacza, bo o proporcjach 21:9, w dodatku bez żadnego wycięcia, które w ostatnim czasie stało się niemal standardem. Ekran będzie miał też przekątną 6,5 cala i rozdzielczość QHD+ 3360×1440 pikseli. Sony zastosuje w tym modelu (płaski) panel OLED.

Reklama

Przy okazji dowiedzieliśmy się również, że Sony Xperia XZ4 zostanie wyposażona w akumulator o pojemności aż 4400 mAh. Japończycy jeszcze nigdy nie zdecydowali się zastosować tak „dużej” baterii w swoim flagowcu. Dla przypomnienia, Xperię XZ3 zasila ogniwo 3330 mAh, czyli o 1070 mAh „mniejsze”. To jednak dobra wiadomość, ponieważ taki zapas energii da gwarancję, że smartfon wytrzyma nawet do dwóch dni standardowego użytkowania z dala od ładowarki.

Sony Xperia XZ4 będzie „naj” jeszcze pod jednym względem

Już od kilku miesięcy wiadomo, że Sony Xperia XZ4 zostanie wyposażona w potrójny aparat główny na tyle. Aż do tej pory nie znaliśmy jednak parametrów poszczególnych obiektywów, ale właśnie się to zmienia, ponieważ do sieci wyciekły informacje na temat modułu na pleckach smartfona.

Jeśli są one prawdziwe, główny sensor w aparacie w Sony Xperii XZ4 będzie miał niespotykaną w żadnym innym flagowcu rozdzielczość aż 52 Mpix. Przysłona ma mieć z kolei wartość f/1.6. Nie wiadomo jednak, jaki sensor zastosuje Sony, ponieważ Japończycy nie pochwalili się jeszcze taką jednostką. Niewykluczone, że czekają z jej premierą do debiutu swojego najnowszego flagowca.

Drugie oczko w aparacie w Sony Xperii XZ4 ma mieć rozdzielczość 16 Mpix oraz przysłonę f/2.6 i pełnić rolę tzw. teleobiektywu, który zapewni co najmniej dwukrotny zoom optyczny. Trzecie natomiast będzie modułem 3D ToF o rozdzielczości 0,3 Mpix z przysłoną f/1.4. Ten ostatni staje się coraz bardziej popularny – spotkać go można m.in. na pokładzie Oppo RX17 Pro i Honora View 20.

Rzekoma charakterystyka potrójnego aparatu w Sony Xperii XZ4 (fot. sumahoinfo.com)

Chociaż specyfikacja Sony Xperii XZ4 jest dla mnie niezwykle intrygująca i ze stale narastającą niecierpliwością wyczekuję premiery tego smartfona, to jednocześnie coraz bardziej obawiam się, ile będzie on kosztować na start. Nowatorskie rozwiązania zapewne bowiem kosztują i ich koszt niewątpliwie wpłynie na cenę końcową flagowca.

Polecamy również:

Wyciekła specyfikacja Sony Xperii XZ4. To będzie naprawdę wyjątkowy smartfon

Źródło: sumahoinfo.com

 1. Fajny sprzęt. Byłbym skłonny go kupić. Szkoda tylko, że może się mylić z pilotem do telewizora.

 2. Owszem, wyjątkowa to ona będzie zwłaszcza pod względem proporcji ekranu 21:9 do których ludzie będą się musieli przyzwyczaić i nie każdy pewnie to zaakceptuje. Natomiast 6,5 cala to dosyć spory ekran i nie ma się co dziwić, że dadzą większe ogniwo. Bo każde poniżej 4000mAh byłoby nie śmiesznym żartem.

  1. Przecież przy proporcjach 21:9, ten ekran będzie miał jakieś 98 cm2.

   Dla przykładu, Xiaomi Mi MIX 3 ma ponad 100 cm2 i baterię 3200 mAh.

  2. Oczywiście zagęszczenie pikseli o wartości 403 ppi pomaga baterii Xiaomi w zestawieniu z 537 ppi w Sony, ale z drugiej strony XZ4 będzie mieć nowszych, bardziej energooszczędny CPU.

 3. Czyli pewnie jak zwykle u Sony naj to będzie najbardziej schrzaniony smartfon na rynku.
  Tak a propos baterii to chodzą ploty, że do snapa 855 bez 4000mAh nie podchodź

 4. Owszem, wyjątkowa to ona będzie zwłaszcza pod względem proporcji ekranu 21:9 do których ludzie będą się musieli przyzwyczaić i nie każdy pewnie to zaakceptuje. Natomiast 6,5 cala to dosyć spory ekran i nie ma się co dziwić, że dadzą większe ogniwo. Bo każde poniżej 4000mAh byłoby nie śmiesznym żartem.

  1. Przecież przy proporcjach 21:9, ten ekran będzie miał jakieś 98 cm2.

   Dla przykładu, Xiaomi Mi MIX 3 ma ponad 100 cm2 i baterię 3200 mAh.

  2. Oczywiście zagęszczenie pikseli o wartości 403 ppi pomaga baterii Xiaomi w zestawieniu z 537 ppi w Sony, ale z drugiej strony XZ4 będzie mieć nowszych, bardziej energooszczędny CPU.

 5. Czyli pewnie jak zwykle u Sony naj to będzie najbardziej schrzaniony smartfon na rynku.
  Tak a propos baterii to chodzą ploty, że do snapa 855 bez 4000mAh nie podchodź

 6. A mnie zawsze w XPERIAch zastanawiało jak to możliwe, że producent smartfonowych matryc stosowanych przez prawie wszystkich na rynku nie potrafi w swoich produktach być w czołówce jakości mobilnej fotografi …
  Do tego z tą rozdzielczością – 52 Mpix – to chyba nabiorą dyletantów, którzy wciąż wierzą w magię, że im więcej, to lepiej …

  1. Bo Sony upiera się, że będzie dawać matryce z największą liczbą megapikseli, a to z kolei uniemożliwia dodanie optycznej stabilizacji obrazu, a jest to element, który najbardziej wpływa na jakość zdjęć przy słabym świetle.

 7. Tylko 52 mpx?Kurcze to nie chce….gdyby miał conajmniej 120 to może.Wycieki są mega:-)to tak jak z końcem świata i asteroidą

 8. A mnie zawsze w XPERIAch zastanawiało jak to możliwe, że producent smartfonowych matryc stosowanych przez prawie wszystkich na rynku nie potrafi w swoich produktach być w czołówce jakości mobilnej fotografi …
  Do tego z tą rozdzielczością – 52 Mpix – to chyba nabiorą dyletantów, którzy wciąż wierzą w magię, że im więcej, to lepiej …

 9. Tylko 52 mpx?Kurcze to nie chce….gdyby miał conajmniej 120 to może.Wycieki są mega:-)to tak jak z końcem świata i asteroidą

 10. Mnie w ogóle zastanawia dla czego japońskie tel jeszcze siedzą gdzieś tam w cieniu ? Myślę że nad tym modelem poważnie się zastanowię jeżeli aparat będzie świetny bateria głośnik stereo to chyba nota 9 zamienie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama