Następca Sony Xperia 10 to prawdopodobnie Xperia 9 | Tabletowo.pl

Numeracja smartfonów Sony jest nie do ogarnięcia? Będzie jeszcze dziwniej

Dołącz do dyskusji 0

Sony Xperia 1 – flagowiec, Xperia 5 – mniejszy flagowiec, Xperia 10 – mocny średniak, logiczne, prawda? Też myślę, że ani trochę, ale to dopiero początek. Po nadchodzącej premierze będzie jeszcze dziwniej. Następcą Xperii 10 zostanie… Xperia 9.

Nazewnictwo urządzeń Sony i jego stosunkowo częste zmiany to już zagadka dla najwierniejszych sympatyków marki. Jako że z całą pewnością nie uda mi się jej rozwikłać, a już na pewno nie odgadnę o czym myśleli ludzie za to odpowiedzialni, wspomnę tylko o jednym. Smartfonem, który miał zadebiutować podczas odwołanych targów MWC 2020, a który prawdopodobnie rozpocznie nowy trend we wzornictwie inteligentnych telefonów rodem z Japonii, nie będzie następca Xperii 1 czy Xperii 5, a średniaka Xperia 10. Co ciekawe, zgodnie z grafiką, która przedostała się do serwisu Reddit, będzie to… Xperia 9. Całkiem logiczne.

fot. Reddit

O samej nazwie tyle, skupmy się na tym, co przedstawia rzekomy render nowości od Sony. A widzimy na nim urządzenie z ekranem wylewającym się na boki, z bardzo małą, symboliczną wręcz bródką oraz olbrzymim czołem psującym proporcje całego frontu smartfona. Istne piekło perfekcjonisty.

Na przedstawionej grafice, między przednią kamerką i głośnikiem a samym ekranem, widoczna jest sporej wielkości przerwa, która nijak nie przystaje do kompozycji całego urządzenia. Dlaczego została zastosowana? Ciężko powiedzieć, być może dowiemy się tego od Sony podczas oficjalnej prezentacji tego smartfona.

Zdecydowanie mniej zmian w porównaniu do uprzednio obowiązującego wzornictwa znajdziemy z tyłu. Nie widać tam właściwie nic interesującego poza potrójnym modułem głównego aparatu oraz diody podświetlającej. Nie zapomniano również, by w charakterystyczny sposób wskazać miejsce, w którym znajduje się antena NFC.

Specyfikację nowego smartfona Sony poznamy zapewne już niedługo. Przez ten czas rozważać można, czy kierunek, w którym rozwinięte zostało wzornictwo marki Sony, jest tym właściwym i spodoba się użytkownikom. Gdybym miał oceniać wyłącznie na podstawie tego jednego, jedynego zdjęcia, napisałbym, że przywiązani do tradycyjnych kształtów użytkownicy mogą czuć pewien niedosyt. Należy jednak pamiętać, że to wyłącznie jedna grafika, której autentyczność nie jest potwierdzona. Gdyby nowe smartfony Xperia wyglądały tak, jak ten na grafice powyżej, kupilibyście?

Źródło: Reddit

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona