fot. Pexels

Przedsiębiorcy będą mogli wykorzystywać smartfony Samsunga jako terminale do przyjmowania płatności

Dzięki programowi „Polska Bezgotówkowa” terminale płatnicze pojawiły się w wielu sklepach i firmach, które do tej pory wzbraniały się przed tym sposobem przyjmowania płatności (z uwagi na koszty). Podpisane właśnie przez Samsunga i First Data Polska porozumienie sprawi, że przedsiębiorcy dostaną do dyspozycji kolejne narzędzie.

Samsung Electronics Polska poinformował dziś, że wspólnie z First Data Polska stworzy i wdroży rozwiązanie Software POS („SPOS”), wykorzystujące smartfon koreańskiego producenta jako terminal do przyjmowania płatności. First Data Polska opracuje m.in. aplikację, która umożliwi przeprowadzenie całego procesu.

Reklama

Dodatkowo, na podstawie odrębnego porozumienia pomiędzy Samsungiem i Cardtek, firma Cardtek stworzy dedykowane oprogramowanie zapewniające realizację transakcji EMV na smartfonach koreańskiego producenta z wykorzystaniem rozwiązania Samsung Knox.

Co najważniejsze, przedsiębiorcy będą mogli wykorzystać inteligentne telefony Samsunga jako terminale do przyjmowania płatności jeszcze w tym roku. Program pilotażowy ma ruszyć w drugim kwartale 2019 roku. Na razie jednak nic nie wiadomo o kosztach obsługi oraz ewentualnych opłatach i prowizjach za używanie smartfonów Koreańczyków w roli terminali płatniczych.

Przy okazji warto przypomnieć, że przez kilka miesięcy 2017 i 2018 roku podobne rozwiązanie testował Mastercard wraz z firmami Elavon, Polskie ePłatności i Mobeewave (reprezentowanej w Polsce przez OT-Morpho). Do współpracy zaproszono kilkaset małych i średnich przedsiębiorców z całego kraju, a jako terminal do przyjmowania płatności bezgotówkowych służył Samsung Galaxy S7 ze specjalną aplikacją.

Na razie nie są jednak znane wyniki tego pilotażu, ale możemy się spodziewać, że jeszcze w tym roku smartfony Samsunga będą coraz częściej wykorzystywane jako terminal płatniczy. Przygotujcie się więc na to, że za jakiś czas w sklepie sprzedawca podsunie Wam inteligentny telefon koreańskiego producenta, kiedy zadeklarujecie, że za zakupy chcecie zapłacić zbliżeniowo.

Źródło: informacja prasowa