smartfon Samsung Galaxy S20 Ultra render
Samsung Galaxy S20 Ultra (źródło: @BenGeskin)

Wiemy kiedy Galaxy S20 trafi do sprzedaży. Trochę poczekamy

Samsung zaprezentuje flagowce z serii Galaxy S20 już 11 lutego 2020 roku i najprawdopodobniej zaraz po zakończeniu konferencji (rozpoczyna się ona o godzinie 20:00 czasu polskiego) wystartuje ich przedsprzedaż. Wychodzi jednak na to, że klienci trochę sobie poczekają na zamówione smartfony.

Reklama

Jak to zwykle bywa w przypadku flagowców Samsunga, jeszcze przed oficjalną premierą wiemy niemal wszystko na ich temat. Znamy też wygląd wszystkich trzech modeli oraz ceny Galaxy S20Galaxy S20+Galaxy S20+ 5GGalaxy S20 Ultra 5G w Polsce. Prezentacja wydaje się więc czystą formalnością, aczkolwiek nadal nie mamy informacji o ewentualnych gratisach dorzucanych w przedsprzedaży (mówi się, że mogą to być słuchawki bezprzewodowe Galaxy Buds+, przynajmniej w przypadku Galaxy S20+ i Galaxy S20 Ultra).

Uwaga: znamy ceny wszystkich wersji Samsunga Galaxy S20 w Polsce!

Wiemy kiedy Galaxy S20 trafi do sprzedaży

Samsung przyzwyczaił nas do tego, że rozpoczyna przedsprzedaż swoich flagowców od razu po ich oficjalnej prezentacji. Ta, jak już wiemy, zaplanowana jest na 11 lutego 2020 roku. Okazuje się, że dokonując rejestracji na amerykańskiej stronie południowokoreańskiej marki można poznać datę wysyłki zamówionych smartfonów (w przypadku polskiej już nie – sprawdziłem). Koreańczycy informują, że przynajmniej w Stanach Zjednoczonych klienci otrzymają swoje egzemplarze dopiero 6 marca 2020 roku, czyli prawie cztery tygodnie po oficjalnej premierze Galaxy S20, Galaxy S20+ i Galaxy S20 Ultra! W Polsce najprawdopodobniej będzie to podobny termin.

Źródło: SamMobile

Samsung jeszcze nigdy nie kazał czekać użytkownikom aż tak długo. Dla porównania, przedsprzedaż serii Galaxy S10 rozpoczęła się 20 lutego i zakończyła 7 marca 2019 roku – trwała więc tylko dwa tygodnie. Podobnie było w przypadku pre-orderu rodziny Galaxy Note 10 (od 7 do 22 sierpnia 2019 roku). Trudno powiedzieć, skąd wynika konieczność tak długiego oczekiwania na flagowce z linii Galaxy S20. Być może Koreańczycy potrzebują więcej czasu na wyprodukowanie pierwszej partii, która – prawdopodobnie ich zdaniem – rozejdzie się w mgnieniu oka, albo (co raczej mało realne) chcą, aby więcej osób mogło skorzystać z oferty przedsprzedażowej.

Tak będą wyglądać Galaxy S20, Galaxy S20+ i Galaxy S20 Ultra

Mamy oficjalne grafiki wszystkich Samsungów z serii Galaxy S20 oraz ich ceny w euro

Źródło: SamMobile