Samsung Galaxy Note 10 i Galaxy Note 10+

Z tego powodu Galaxy Note 20 powinien być znacznie tańszy od Galaxy Note 20+

Galaxy Note 10Galaxy Note 10+ są bardzo do siebie podobne – różnica pomiędzy nimi ogranicza się do wielkości i rozdzielczości ekranu, ilości RAM-u, obecności (lub nie) slotu na kartę microSD i sensora 3D ToF w module aparacie głównego oraz pojemności baterii i wsparcia dla innej mocy ładowania akumulatora. W przypadku serii Galaxy Note 20 Samsung podobno zamierza wprowadzić więcej różnic.

Galaxy Note 20 i Galaxy Note 20+ z zupełnie innymi ekranami

Ross Young, który jest m.in. założycielem i CEO Display Supply Chain Consultants (DSCC), opublikował na swoim profilu na Twitterze serię tweetów, w których zdradza, w jakie wyświetlacze zostaną wyposażone Galaxy Note 20Galaxy Note 20+.

Według pierwszych z nich, mniejszy smartfon miał otrzymać ekran LTPO (Low-Temperature Polycrystalline Oxide) o przekątnej 6,42 cala, proporcjach 19,5:9 i rozdzielczości 2345×1084 pikseli (404 ppi), natomiast większy 6,87-calowy wyświetlacz LTPO o proporcjach 19,3:9 i rozdzielczości 3096×1444 pikseli (497 ppi). W obu przypadkach Samsung miał też zastosować 120 Hz odświeżanie obrazu ze wsparciem ze strony technologii o nazwie variable refresh, która zmniejszyłaby ilość pobieranego prądu z akumulatora.

Ross Young dość szybko zrewidował jednak podawane przez siebie informacje. Zaledwie dzień później poinformował, że Galaxy Note 20 otrzyma ekran LTPS (Low-Temperature Polycrystalline Silicon) o częstotliwości odświeżania 60 Hz, ponieważ dwukrotnie wyższe wiązałoby się ze znacznie większą energożernością, a Samsung nie może sobie pozwolić na takie niedociągnięcie. Panele LTPO lepiej sobie radzą w tej kwestii przy 120 Hz, ale jednocześnie są znacznie droższe, dlatego wyświetlacz tego typu powinien zostać zarezerwowany wyłącznie dla Galaxy Note 20+.

W związku z tym można oczekiwać, że zastosowanie mniej zaawansowanego technologicznie ekranu w Galaxy Note 20 znacząco wpłynie na jego cenę i smartfon będzie zauważalnie tańszy od wersji z „plusem” w nazwie.

Przy okazji warto też dodać, iż według Rossa Younga Samsung nie planuje wprowadzić na rynek Galaxy Note 20 Ultra – rolę tego modelu ma przejąć Galaxy Fold 2. Mówi się także, że nowe Notatniki zostaną wyposażone w ulepszony procesor Exynos 992, który będzie produkowany z wykorzystaniem 6-nm procesu technologicznego (na podobny krok Koreańczycy zdecydowali się już w serii Galaxy Note 10).

Premiery Galaxy Note 20Galaxy Note 20+ spodziewamy się w sierpniu 2020 roku.

Źródło: @DSCCRoss, @DSCCRoss, @DSCCRoss, @DSCCRoss, ZDNet Korea