Samsung Galaxy Note 20 – są już pierwsze informacje

Samsung nie zdążył jeszcze zaprezentować flagowców z serii Galaxy S20 (za tydzień o tej porze będzie już po wszystkim), a pojawiają się pierwsze informacje na temat smartfonów z linii Galaxy Note 20. Powoli możemy więc zacząć je zbierać i stwarzać obraz nowych Notatników w swoich głowach.

To zupełnie naturalne, że pierwsze informacje na temat nowych flagowców pojawiają się wiele miesięcy przed ich oficjalną premierą. Producenci najczęściej rozpoczynają nad nimi prace wkrótce po oficjalnym zaprezentowaniu poprzedniej generacji, aczkolwiek z pewnością są one w planach jeszcze wcześniej – w końcu ofertę przygotowuje się nie na najbliższy rok, a co najmniej z kilkuletnim wyprzedzeniem.

Faktem jednak jest, że prace pełną parą ruszają po wypuszczeniu na rynek najnowszej generacji i kwestią czasu jest pojawienie się pierwszych doniesień na temat nowych smartfonów. Po tym, jak pewne stało się, że następcami high-endów z serii Galaxy S10 będą flagowce z linii Galaxy S20, domyślamy się, że Samsung podobnie przeskoczy numerację w rodzinie Galaxy Note i po Galaxy Note 10 zadebiutuje Galaxy Note 20.

Samsung Galaxy Note 20 – pierwsze informacje

W przypadku serii Galaxy S20 Samsung sprawił nam nie lada niespodziankę, ponieważ Galaxy S10e nie doczeka się bezpośredniego następcy (a przynajmniej na razie nic na to nie wskazuje), a do tego do rodziny dołączy Galaxy S20 Ultra z super-ekstra-wypasionym aparatem, który zostanie umieszczony na niemałych rozmiarów wyspie (choć można by ją nawet nazwać wręcz platformą, gdyż będzie ona naprawdę ogromna).

Uwaga: znamy ceny wszystkich wersji Samsunga Galaxy S20 w Polsce!

Zastanawiamy się więc, czy podobnie Samsung postąpi w przypadku linii Galaxy Note, ponieważ już ostatnio Koreańczycy ją rozbudowali do dwóch modeli i mogą ponownie nas zaskoczyć. Odpowiedzi na to pytanie prawdopodobnie prędko nie poznamy, ale i tak pojawiły się już pierwsze informacje na temat serii Galaxy Note 20. Jak bowiem donosi @UniverseIce, który w planach wydawniczych południowokoreańskiego producenta jest bardzo dobrze rozeznany, ekrany w nowych Notatnikach mają wykorzystywać „bardziej precyzyjną technologię częstotliwości odświeżania 120 Hz”.

Brzmi dość tajemniczo i na razie trudno powiedzieć, o co dokładnie chodzi. Na myśl od razu przychodzi możliwość włączenia tej opcji przy rozdzielczości WQHD+, ponieważ w smartfonach z serii Galaxy S20 ma być ona niedostępna, lecz obecnie mamy za mało informacji, aby założyć to z całą pewnością.

Rodzina Galaxy Note 20 nie zadebiutuje jednak wcześniej niż za pół roku – premiery (jak zwykle) spodziewamy się w sierpniu 2020 roku. Razem z nowymi Notatnikami najprawdopodobniej zadebiutuje też Galaxy Fold 2.

Źródło: @UniverseIce