Samsung przygotowuje ulepszoną wersję Galaxy A30 z potrójnym aparatem

To było do przewidzenia, bowiem tegoroczna seria Galaxy A rozrasta się w bardzo szybkim tempie. Ostatnio na horyzoncie pojawił się Galaxy A10s, a teraz dowiadujemy się, że w przygotowaniu jest także ulepszona wersja Galaxy A30.

Samsung od zawsze miał bardzo rozbudowane portfolio. Nie zmieniło się to nawet po wygaszeniu linii Galaxy J i swego rodzaju „wcieleniu” jej ducha do serii Galaxy A, chociaż wydawało się, że dzięki temu zapanuje większy porządek w ofercie. Koreańczycy wypuszczają jednak nowe modele z tej rodziny jeden po drugim i nawet bardziej zorientowany w temacie użytkownik może się chwilami pogubić.

Reklama

Samsung Galaxy A30s – specyfikacja

Zacznę od tego, że – jeśli ktoś jeszcze tego nie wie – Samsung literką „s” oznacza ulepszoną wersję pierwowzoru. Z kolei literka „e” oznacza, że specyfikacja została nieco okrojona względem modelu bazowego – tak jest w przypadku Galaxy A20e i Galaxy A10e.

Galaxy A30s będzie więc ulepszoną odsłoną Galaxy A30, który zadebiutował podczas tegorocznych targów MWC w Barcelonie. Jak wynika z pierwszych doniesień na jego temat, smartfon zostanie wyposażony w wyświetlacz typu Infinity V oraz potrójny aparat główny na tyle. Dla przypomnienia, pierwowzór ma ekran Infinity U i dwa aparaty na panelu tylnym.

Szczególnie intrygująco wygląda kwestia potrójnego aparatu, bowiem przez to Galaxy A30s będzie bliżej do Galaxy A50 niż do Galaxy A40, który jest „po drodze”. Na razie nie wiadomo, czy przy okazji ulepszone zostaną jeszcze inne parametry, ale Samsung nie ma zbyt dużego pola do manewru, aby nie zagrozić pozycji kolejnego modelu z kolei (chociaż już samo dodanie trzeciego aparatu jest bardzo odważną decyzją).

Samsung Galaxy A30s – premiera

Jeszcze nie wiemy, kiedy Koreańczycy oficjalnie zaprezentują nowy model, ale z pierwszych doniesień na jego temat wynika, że rozpoczęto już jego produkcję, co oznacza, że premiera Galaxy A30s jest tylko kwestią czasu. Nie wiadomo też, na jakie konkretnie rynki trafi ten smartfon, ale jednym z nich na pewno będą Indie.

Polecamy również: Samsung Galaxy A50s – specyfikacja

Samsung Galaxy A50s zdradził swoją specyfikację. Co nowego względem Galaxy A50?

*Na zdjęciu tytułowym Samsung Galaxy A50 (pod linkiem znajdziecie jego recenzję przygotowaną przez Denisa)

Źródło: 91mobiles