Samsung zapowiedział budżetowego Galaxy A10e

Od tego roku w skład serii Galaxy A wchodzą zarówno „superśredniaki” (zob. Galaxy A80), jak i totalnie budżetowe modele (Galaxy A20e, Galaxy A10). Do rodziny wkrótce dołączy kolejny smartfon, Galaxy A10e, który będzie najniżej pozycjonowanym inteligentnym telefonem w tej linii produktowej.

Dzisiejszą zapowiedź wprowadzenia na rynek Galaxy A10e nie do końca można traktować jako oficjalną premierę, bowiem Samsung poinformował, że smartfon ten trafi do amerykańskich operatorów i sklepów na terenie Stanów Zjednoczonych „w ciągu najbliższych tygodni”. Producent jednocześnie nie zdradził też zbyt wiele szczegółów na temat specyfikacji tego modelu.

Reklama

Samsung Galaxy A10e – specyfikacja

Na ten moment wiadomo, że smartfon zostanie wyposażony w wyświetlacz typu Infinity-V o przekątnej 5,83 cala. Jako że ma to być budżetowiec, można się spodziewać, iż ekran będzie miał rozdzielczość HD+. Jeśli zaś chodzi o proporcje, to najprawdopodobniejszym scenariuszem jest stosunek 19:9. Dla przypomnienia, Galaxy A10 ma 6,2-calowy wyświetlacz LCD Infinity-V o proporcjach 19:9 i rozdzielczości HD+ 1520×720 pikseli.

Samsung Galaxy A10e zaoferuje również 32 GB pamięci wewnętrznej z możliwością rozszerzenia przy pomocy karty microSD, pojedynczy aparat główny o rozdzielczości 8 Mpix na tyle oraz akumulator o pojemności 3000 mAh. Dla porównania, Galaxy A10 także ma 32 GB pamięci wbudowanej, a do tego też pojedynczy aparat 13 Mpix z przysłoną f/1.9 na panelu tylnym i baterię 3400 mAh.

Pozostała część specyfikacji Galaxy A10e nie jest znana, ale powinniśmy się spodziewać jeszcze minimum 2 GB RAM, aparatu o rozdzielczości co najmniej 5 Mpix na przodzie i dwóch miejsc na kartę SIM. Na pokładzie z pewnością natomiast zabraknie czytnika linii papilarnych. Całość powinna pracować pod kontrolą systemu Android 9.0 Pie z interfejsem One UI.

Samsung Galaxy A10e – cena, dostępność

Jak już wspomniałem, smartfon trafi do sprzedaży w Stanach Zjednoczonych „w ciągu kilku najbliższych tygodni”. Samsung jednak już teraz podał jego sugerowaną cenę – ustalono ją na 179,99 dolarów (równowartość ~675 złotych). To dość sporo, bowiem Galaxy A10 kosztuje w Polsce 699 złotych – Galaxy A10e powinien być o co najmniej 100 złotych tańszy od swojego pierwowzoru.

*Na grafice tytułowej Samsung Galaxy A10e

Źródło: Samsung