Nareszcie: smartfon Redmi Note 8 Pro z modułem NFC!

Piętą achillesową smartfonów Redmi, przynajmniej patrząc z perspektywy klienta w Polsce, jest brak modułu NFC. W Chinach nie jest to większym problemem, gdyż tam płatności mobilne opierają się na kodach QR, jednak w naszym kraju, gdzie Google Pay nieustannie zyskuje na popularności, już tak. Z radością przyjmujemy więc informację, że nadchodzący Redmi Note 8 Pro zostanie wyposażony w ten element.

Należy zacząć od tego, że wygląda na to, iż Redmi wypuści na rynek zarówno Redmi Note 8, jak i Redmi Note 8 Pro. Oba smartfony zostaną wyposażone w poczwórny aparat, lecz w modelu podstawowym trzy obiektywy zostaną ułożone w jednej linii, zaś czwarty w drugiej, obok drugiego sensora (możecie zobaczyć to na opublikowanych niedawno przez nas renderach). W wersji z dopiskiem „Pro” wszystkie będą znajdowały się z kolei w jednym rzędzie, jak pokazano to na załączonej poniżej zapowiedzi nadchodzącej nowości.

Reklama
zapowiedź premiery Redmi Note 8 Pro

Bardziej szczegółowy wygląd Redmi Note 8 Pro zdradzają widoczne poniżej fotografie, które najpewniej zrobiono podczas kręcenia reklamy nowego smartfona. Oprócz poczwórnego aparatu głównego, w oczy rzuca się także (w mojej subiektywnej opinii) przepiękna zieleń panelu tylnego nadchodzącej nowości.

https://twitter.com/xiaomishka/status/1163454559664136194

Obecność modułu NFC na pokładzie smartfona zdradza z kolei film użytkownika mi.boy (i jednocześnie – podobno – pracownika Xiaomi), który został udostępniony na platformie TikTok. Co ciekawe, na etui napisane jest „Redmi Note 8”, lecz możemy mieć pewność, iż w rzeczywistości jest to Redmi Note 8 Pro, gdyż sugeruje to ułożenie aparatów na panelu tylnym (Redmi Note 8 ma mieć nieco inne, o czym już wspomniałem).

Nie wiadomo jednak, czy Redmi Note 8 też zaoferuje moduł NFC, ale osobiście podejrzewam, że niestety nie. Wszystko stanie się jasne już w przyszłym tygodniu, gdyż premiera smartfonów z serii Redmi Note 8 zaplanowana jest na przyszły czwartek, 29 sierpnia 2019 roku.

Budżetowy Redmi 8A na horyzoncie. Co zaoferuje?

Budżetowy Redmi 8A na horyzoncie. Co zaoferuje?

*Na zdjęciu tytułowym Redmi Note 7 (pod linkiem znajdziecie jego recenzję przygotowaną przez Bartka)

Źródło: GizChina; @xiaomishka, Weibo przez Sparrow News