zapowiedź premiery Redmi Note 7S
Zapowiedź premiery Redmi Note 7S (fot. Xiaomi)

W poniedziałek premiera nowego smartfona Redmi – Note 7S

Wszyscy z niecierpliwością wyczekujemy premiery flagowego Redmi K20, lecz zanim marka go oficjalnie zaprezentuje, to wcześniej wprowadzi na rynek nowego średniaka, Redmi Note 7S. Producent potwierdził, że smartfon zadebiutuje już w najbliższy poniedziałek, 20 maja 2019 roku.

Zapowiedziom premiery Redmi Note 7S towarzyszy hashtag #48MPForEveryone, co sugeruje, że model ten zostanie wyposażony w aparat o rozdzielczości 48 Mpix. Co więcej, Manu Kumar Jain z Xiaomi zdążył się już nawet sfotografować z nowym smartfonem i opublikować zdjęcie na swoim oficjalnym profilu na Twitterze. Dzięki temu wiemy, jak nadchodząca nowość wygląda w czerwonej odsłonie.

Reklama
smartfon Redmi Note 7S
Redmi Note 7S (fot. @manukumarjain)

Co zaoferuje Redmi Note 7S?

Dość istotnym „szczegółem” jest to, że nowy smartfon marki-córki Xiaomi zostanie zaprezentowany w najbliższy poniedziałek w Indiach. Osobiście podejrzewam bowiem, że Redmi Note 7S okaże się lokalną wersją Redmi Note 7, który jest dostępny m.in. w Polsce.

Po pierwsze, oba smartfony są bliźniaczo do siebie podobne, zarówno od tyłu, jak i od przodu. Po drugie, dostępny w Indiach Redmi Note 7 różni się nieco od tego, który sprzedawany jest na innych rynkach. Hindusi dostają bowiem do dyspozycji podwójny aparat 12 Mpix (sensor Sony IMX486) z przysłoną f/2.2 + 2 Mpix, a nie 48 Mpix (sensor Samsung GM1) z f/1.8 + 5 Mpix.

zapowiedź premiery Redmi Note 7S
Zapowiedź premiery Redmi Note 7S (fot. Mi Community)

W związku z powyższym, bardzo prawdopodobne jest, że Redmi Note 7S będzie bratem bliźniakiem międzynarodowej wersji Redmi Note 7. Jeśli faktycznie tak się stanie, nadchodząca nowość nie trafi na inne rynki, a jedynie na półki sklepów w Indiach.

Redmi przygotowuje jeszcze jeden smartfon

Skoro już jesteśmy w temacie nowych smartfonów Redmi, to warto przy okazji wspomnieć, że marka przygotowuje jeszcze jeden model, który najpewniej zadebiutuje na rynku jako Redmi 7A. Sprzęt pojawił się właśnie w bazie chińskiej agencji certyfikującej TENAA, która opublikowała jego zdjęcia. Lista parametrów tego urządzenia nie jest jeszcze znana, ale wkrótce powinno się to zmienić.

Źródło: Mi Community, @manukumarjain; TENAA dzięki FoneArena