Redmi logo
źródło: Redmi

Redmi zdradziło, kiedy zamierza zaprezentować „prawdziwie flagowego” Redmi K30 Pro

Mimo że przed nami premiera jeszcze niejednego flagowca, to na Redmi K30 Pro czekamy ze szczególną niecierpliwością. Jesteśmy ogromnie ciekawi, czy producentowi ponownie uda się zaproponować smartfon o szalenie atrakcyjnym stosunku ceny do oferowanych możliwości, na który będzie sobie mógł pozwolić przeciętny Kowalski. Przekonamy się o tym już niedługo.

Reklama

Zapowiedź premiery Redmi K30 Pro

Redmi dość szybko zdecydowało się wprowadzić na rynek serię Redmi K30 – pierwsze smartfony z tej linii zadebiutowały w grudniu 2019 roku, zaledwie (niespełna) siedem miesięcy po Redmi K20 i Redmi K20 Pro. Producent nie zaprezentował jednak razem z nimi flagowego Redmi K30 Pro, ponieważ prawdopodobnie pierwszeństwo miały Xiaomi Mi 10 i Mi 10 Pro. Te już trafiły do sprzedaży, więc marka córka nie musi dłużej czekać. I nie ma zamiaru tego robić.

Reklama

Jak bowiem poinformowano za pośrednictwem oficjalnego konta Redmi w serwisie Weibo, premiera Redmi K30 Pro zaplanowana jest na marzec 2020 roku. Producent niestety nie zdradził, na który konkretnie dzień, ale zapewne z czasem i to ujawni. Jeśli sytuacja z koronawirusem SARS-Cov-2 nie ulegnie poprawie, prezentacja najprawdopodobniej (ze względów bezpieczeństwa) zostanie przeprowadzona wyłącznie online.

Redmi opublikowało też załączoną poniżej zapowiedź, która nazywa Redmi K30 Pro „prawdziwym flagowcem” i zdradza wygląd górnej części panelu przedniego smartfona. W ten sposób producent potwierdził liczne doniesienia, według których nadchodząca nowość nie będzie miała wyświetlacza z wycięciem ani otworem – aparat do selfie i rozmów wideo ponownie ma się wysuwać z wnętrza obudowy, jak w  Redmi K20 Pro.

zapowiedź premiery Redmi K30 Pro
Zapowiedź premiery Redmi K30 Pro w marcu 2020 roku (źródło: Redmi Weibo)

Opublikowana zapowiedź sugeruje również, że Redmi K30 Pro zaoferuje wysoką wydajność, co także można traktować jako potwierdzenie zastosowania ośmiordzeniowego (8x Kryo 585; 7 nm) procesora Qualcomm Snapdragon 865 2,84 GHz z układem graficznym Adreno 650 i modemem 5G Snapdragon X55. W przeszłości główny menedżer marki, Lu Weibing, zasugerował też, że smartfon zostanie wyposażony w kości RAM typu LPDDR5.

Jako że od premiery Redmi K30 Pro dzieli nas co najwyżej miesiąc, w najbliższych dniach można się spodziewać wielu przecieków na jego temat, które zdradzą nowe informacje na temat designu i specyfikacji nadchodzącego flagowca marki córki Xiaomi.

Redmi K30 Pro nie będzie lepszy od Xiaomi Mi 10 Pro

Porzućcie nadzieje – Redmi K30 Pro nie będzie lepszy od Xiaomi Mi 10 Pro

Źródło: Redmi Weibo via Android Central