Tak może wyglądać Redmi K30 Pro. Ciekawe, czy Wam się spodoba

Jako że Xiaomi zaprezentowało już swoje nowe flagowce, nic nie stoi na przeszkodzie, aby teraz zrobiła to marka-córka. Mówi się, że Redmi wprowadzi na rynek swoją propozycję z najwyższej półki już w marcu, więc nie dziwią kolejne doniesienia na jego temat. W sieci pojawiła się grafika przedstawiająca, jak może wyglądać wyczekiwany przez wielu użytkowników smartfon.

Xiaomi tym razem zaszalało – Mi 10 i Mi 10 Pro oferują wyśrubowaną specyfikację i stąd ich znacznie wyższe cenyRedmi ma znacznie mniejsze pole do popisu, jeśli zamierza utrzymać cenę Redmi K30 Pro na bardziej przystępnym dla przeciętnego użytkownika poziomie. Oczywiście na pokładzie tego flagowca nie zabraknie ultra wydajnego procesora Qualcomm Snapdragon 865 z układem graficznym Adreno 650 i modemem 5G Snapdragon X55, ale nie ma co spodziewać się na przykład obustronnie zakrzywionego wyświetlacza (co z pewnością ucieszy wiele osób, które nie przepadają za tego typu ekranami).

Reklama

Tak może wyglądać Redmi K30 Pro

W sieci pojawił się render przedstawiający, jak może wyglądać nowy flagowiec marki Redmi. I chociaż nie mamy pewności, co do jego wiarygodności, to uwzględnia on ostatnie doniesienia na temat Redmi K30 Pro. Mowa tu przede wszystkim o wyświetlaczu pozbawionym wycięcia i otworów – aparat do selfie i rozmów wideo, rzekomo tym razem podwójny, znajdzie się na wysuwanej z wnętrza obudowy platformie. Podobne rozwiązanie firma zastosowała także w Redmi K20 Pro. Mała zmiana zajdzie również na tyle smartfona – poniżej charakterystycznego okręgu z aparatami znajdzie się dodatkowy obiektyw, którego przeznaczenia na obecną chwilę nie znamy.

smartfon Redmi K30 Pro render
Redmi K30 Pro (via Slashleaks)

Mówi się, że główny aparat w module na tyle Redmi K30 Pro będzie miał rozdzielczość 64 Mpix. Marka-córka Xiaomi prawdopodobnie zdecydowała się na taki krok, aby zredukować koszty – matryca 108 Mpix z pewnością jest droższa, podobnie jak obustronnie zakrzywiony wyświetlacz AMOLED z otworem. Redmi ma zaś nie szczędzić na kościach RAM – producent wykorzysta najnowszą generację LPDDR5. Nieoficjalne doniesienia informują również o akumulatorze o pojemności ~4700 mAh ze wsparciem dla technologii szybkiego ładowania przewodowego o mocy 33 W.

*Na zdjęciu tytułowym Redmi Note 8 Pro (pod linkiem znajdziecie jego recenzję przygotowaną przez Kubę)

Źródło: Slashleaks