Znowu ktoś chce stworzyć kolejny system operacyjny na smartfony | Tabletowo.pl

Znowu ktoś chce stworzyć kolejny system operacyjny na smartfony

Dołącz do dyskusji 0

Wielu próbowało i wszyscy polegli. Stworzenie nowego systemu operacyjnego na smartfony jest bardzo trudne, o czym przekonał się Microsoft, a także Mozilla i Canonical. Niestety, pozycja Androida oraz iOS jest zbyt silna w tym segmencie. Jednak są jeszcze firmy, które mają ambicję coś tutaj zdziałać. Tym razem jest to Purism.

Purism nie jest znaną marką, jednak pokrótce – projektuje komputery, pracujące na ich własnym systemie PureOS (dystrybucja Linuxa z GNOME). Właśnie na oficjalnej stronie internetowej firmy na chwilę pojawił się wpis, którego tytuł mówił o jakiejś akcji, związanej ze smartfonami. Niestety, post był zablokowany i dostęp do niego miały tylko osoby, znające hasło.

Koncept telefonu z GNOME

Co ciekawe, już jakiś czas temu Purism mówił o tym, że chciałby stworzyć smartfon z „prawdziwym Linuxem”. Co ma to dla nas znaczyć? Przede wszystkim to, że urządzenie działałoby na jakimś już znanym dla nas interfejsie – według wielu najlepszym dla tego typu sprzętów jest GNOME. Na pewno systemowi byłoby bliżej do desktopowego Linuxa niż do Androida. Liczę na to, że firma nie myśli o tym, żeby użytkownik musiał wpisywać komendy w terminalu, bowiem o ile na komputerze jest to naprawdę wygodne i fajne, tak na telefonie mogłoby być co najmniej kłopotliwe.

Jednak tutaj rodzą się pewne pytania. Czy jest na rynku miejsce na kolejny system operacyjny? Jeśli Purism stworzy smartfon z nowym OS-em, to do kogo będzie skierowany taki produkt? Liczę na Wasze pomysły w komentarzach :).

Źródło: Phoronix przez OMG!Ubuntu

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona