Pocophone F1 przetestowany przez DxOMark. Smartfon uzyskał przyzwoity wynik

Pocophone F1 dzięki swojej wyjątkowo atrakcyjnej cenie zrobił furorę na rynku. Przypisanie go do konkretnego segmentu jest dość trudne, ponieważ pod względem specyfikacji jest on high-endem, podczas gdy cena wskazywałaby na smartfon ze średniej półki. Wyniki testu ekipy DxOMark pokazują jednak, że możliwości fotograficzne tego sprzętu są większe niż niejednego, starszego flagowca.

Na początku wypada przypomnieć, że Pocophone F1 wyposażono w podwójny aparat, w którym główne oczko ma rozdzielczość 12 Mpix, przysłonę f/1.9 i piksele wielkości 1,4 µm, a drugie 5 Mpix, f/2.0 i piksele wielkości 1,12 µm. Moduł potrafi też nagrywać wideo w jakości 4K przy 30 klatkach na sekundę. Jego działanie wspiera technologia Dual Pixel Autofocus i PDAF.

Ekipa z DxOMark wzięła Pocophone F1 na warsztat i po przeprowadzeniu wszystkich testów przyznała mu finalną notę w wysokości 91 punktów. Za same zdjęcia smartfon otrzymał natomiast 92 punkty, a za wideo 90 punktów.

Szczegółowa ocena możliwości fotograficznych POCOPHONE F1 (fot. DxOMark Mobile)

W przypadku fotografii pochwalono odpowiednio dopasowaną ekspozycję w pomieszczeniach i na zewnątrz, ładnie odwzorowane kolory we wszystkich warunkach oświetleniowych, szybki i dokładny autofokus oraz dobrą ekspozycję i kolory przy korzystaniu z diody doświetlającej. Jeśli zaś chodzi o słabsze strony, to tutaj wymieniono małą ilość szczegółów w gorszych warunkach oświetleniowych i przy używaniu zoomu, a także niedokładny efekt bokeh.

Przy filmach ekipa z DxOMark pochwaliła z kolei szybki i dokładny autofokus oraz ogólnie jego pracę, niezłą stabilizację i żywe kolory we wszystkich warunkach oświetleniowych. Wśród słabych stron wymieniono natomiast małą ilość detali w większości warunków, ograniczony zakres dynamiki, a także niestabilność balansu bieli i ekspozycji.

W rankingu DxOMark Mobile Pocophone F1 wyprzedził takie modele, jak Xiaomi Mi Note 3, HTC U11 i Google Pixel pierwszej generacji – wszystkie dostały od ekipy DxOMark po 90 punktów. Smartfon uplasował się też bezpośrednio za iPhonem 8, który w teście uzyskał 92 punkty (93 za zdjęcia i 90 za filmy).

Polecamy również:

Recenzja Pocophone F1. Brak NFC to tylko jedna z jego wad

Źródło: DxOMark Mobile