Nadchodzi POCO F2 Lite. Zapowiada się obiecująco

Marka POCO jest dość… oryginalnym przypadkiem. Premiera jej pierwszego smartfona odbiła się niemałym echem we wszystkich krajach, do których trafił POCOPHONE F1 i na tym właściwie się skończyło, ponieważ nadal nie doczekał się on następcy. W niedalekiej przyszłości powinno się to zmienić, ale w pierwszej kolejności prawdopodobnie zadebiutuje POCO F2 Lite.

Marka POCO została powołana do życia w sierpniu 2018 roku i jeszcze w tym samym miesiącu zaprezentowano POCOPHONE F1. Smartfon od razu skradł serca wielu użytkowników, ponieważ oferował mocną specyfikację na czele z topowym wówczas procesorem Qualcomm Snapdragon 845 w bardzo atrakcyjnej cenie. Wydawało się wtedy, że nadchodzi nowa era tanich urządzeń z flagowymi bebechami, jednak ww. model wciąż nie doczekał się następcy, mimo że na jego temat pojawiło się wiele (najczęściej nieoficjalnych) doniesień.

Dopiero w ubiegłym tygodniu coś się ruszyło, bowiem poinformowano, że marka POCO uniezależnia się od Xiaomi (praktyka jednak pokaże, jak będzie wyglądała owa „niezależność”, gdyż Chińczycy mają do niej dość „specyficzne” podejście). Premiera POCO F2 stała się więc realną wizją, lecz niewykluczone, że jeszcze wcześniej producent wprowadzi na rynek POCO F2 Lite.

POCO F2 Lite – specyfikacja

Wygląda na to, że po rzekomym uniezależnieniu się od Xiaomi marka POCO zamierza znacznie rozbudować swoją ofertę i nie ograniczać się wyłącznie do wysokowydajnych smartfonów. Nie oznacza to jednak, że POCO F2 Lite zabraknie mocy – wręcz przeciwnie. Model ten zaoferuje bowiem jeszcze pachnący nowością ośmiordzeniowy (8x Kryo 475; 7 nm) procesor Qualcomm Snapdragon 765 z układem graficznym Adreno 620 i zintegrowanym modemem 5G, a także 6 GB RAM.

Na pokładzie POCO F2 Lite mają znaleźć się też aparat o „bardzo wysokiej rozdzielczości” (prawdopodobnie 48 Mpix) i akumulator o pojemności aż 5000 mAh. Załączone poniżej zdjęcia dodatkowo zdradzają, że smartfon zostanie wyposażony również w ekran z wycięciem w kształcie litery „U” w górnej części i będzie pracować pod kontrolą Androida z interfejsem MIUI For POCO (właśnie dlatego nie do końca wierzę w tę pełną niezależność marki POCO).

Anonimowy informator, który przesłał twórcom kanału RevAtlas załączone powyżej zdjęcia, poinformował też, że POCO zamierza w tym roku wprowadzić na rynek aż trzy smartfonem. Oprócz POCO F2 Lite spodziewamy się także POCO F2, a także POCO X2, który niedawno pojawił się w Geekbench. Co ciekawe, mówi się, że ten ostatni może w rzeczywistości okazać się po prostu przebrandowanym Redmi K30 na rynek indyjski (kolejny przykład na rzekomą niezależność marki).

Źródło: RevAtlas