Wreszcie! Są nowe informacje o Pocophone F2

Pocophone F1 to już taka trochę legenda branży smartfonów. Producent, który przynależy do grupy Xiaomi pokazał, że można stworzyć świetny, dobrze wyposażony telefon z zacięciem gamingowym, który nie kosztuje kroci. Czy druga generacja powtórzy sukces poprzednika?

Jako że o Pocophone F1 jest cicho już od pewnego czasu, pozwólcie, że przypomnę Wam jego specyfikację techniczną. Ekran ma przekątną 6,18 cala i pracuje w rodzielczości Full HD+. Producent zmieścił 6 GB pamięci RAM i 64 GB na dane użytkownika z opcją rozbudowy, a całość napędza ex-flagowy Snapdragon 845 z grafiką Adreno 630. Aparat to duet 12 Mpix (f/1.9) + 5 Mpix, a akumulator ma pojemność 4000 mAh. W chwili debiutu telefon kosztował zaledwie 1499 złotych, co wcześniej było wręcz nie do pomyślenia przy takiej specyfikacji.

Recenzja Pocophone F1. Brak NFC to tylko jedna z jego wad

Jak sami widzicie, trudno dziwić się bardzo dużym emocjom, jakie wywołało to urządzenie, zarówno w Polsce, jak i na wielu innych rynkach. W tym miejscu przechodzimy płynnie do nowych informacji o następcy.

Globalny szef Pocophone, Alvin Tse, stwierdził ostatnio, że Pocophone F2 ujrzy światło dzienne już w 2020 roku. Niestety, dokładna data premiery urządzenia nie została podana. Nie byłbym jednak zdziwiony, gdyby okazało się, że urządzenie zostanie oficjalnie pokazane w pierwszym lub drugim kwartale nowego roku.

Pocophone F2 mógłby tak wyglądać. Ciekawe tylko, czy Poco zdecyduje się na zmianę procesora?

Niestety, również specyfikacja techniczna, a nawet wygląd smartfona, wciąż pozostają owiane tajemnicą. Nie będzie dużym nadużyciem, jeśli stwierdzę, że branża mobilna nie dysponuje niemal żadnymi pewniakami o Pocophone F2. Albo producent tak dobrze strzeże swoich tajemnic handlowych, albo projekt nie wyszedł jeszcze poza deski kreślarskie i laboratoria. Osobiście mam nadzieję, że za brak przecieków o specyfikacji można obwiniać tylko konsekwencję w zakresie polityki handlowej i informacyjnej. Z wielką ciekawością przywitałbym to urządzenie na rynku.

Ciekawe, czy to właśnie Pocophone będzie próbował odnaleźć się dobrze w niszy pogromcy flagowców. OnePlusowi ta sztuka przez długi czas wychodziła wręcz wzorowo.

źródło: gsmarena