OnePlus Nord – pierwszy średniopółkowiec firmy od lat ma już swoją datę premiery

OnePlus od lat skupiony jest na produkcji i sprzedaży smartfonów z najwyższej półki. Nie zawsze tak było, i do tych czasów właśnie wracamy, ponieważ firma ogłosiła już datę premiery modelu OnePlus Nord.

OnePlus Nord to duchowy następca OnePlusa X

OnePlus już miał kiedyś w ofercie smartfon ze średniej półki. Był nim OnePlus X, który zadebiutował w 2015 roku – pomiędzy OnePlusem 2 a OnePlusem 3.. Były to czasy, gdy urządzenia tego producenta były dystrybuowane za pomocą systemu zaproszeń, i nie było o nie łatwo.

Po latach szef firmy przyznał się, że OnePlus X nie okazał się sukcesem, dlatego OnePlus skupił się na produkcji maksymalnie dwóch flagowych telefonów rocznie. Z kontynuacji linii X całkowicie zrezygnowano, ale do czasu.

Od miesięcy napotykamy w sieci przecieki na temat OnePlusa 8 Lite czy OnePlusa Z. Miał to być powrót producenta na średnią półkę. Teraz wiemy, że stanie się to za pomocą OnePlusa Nord.

Premiera OnePlusa Nord już 21 lipca

Już za dwa tygodnie zobaczymy, czy OnePlus przyłożył się do projektu swojego pierwszego średniopółkowca od lat. Jak można dowiedzieć się ze strony producenta, wyjątkowy ma być styl, w jakim obejrzymy konferencję – organizatorzy zapowiadają imprezę organizowaną w rozszerzonej rzeczywistości.

Już teraz wiemy co nieco na temat OnePlusa Nord. Ma być wyposażony w procesor Snapdragon 765G z modemem dla sieci piątej generacji i podwójny aparat przedni, a jego cena ma nie przekroczyć 500 dolarów (~2 tys. zł). Zwłaszcza ta ostatnia wiadomość jest istotna, bo ceny flagowych OnePlusów mocno podskoczyły na przestrzeni lat.