smartfon OnePlus Concept One
OnePlus Concept One (źródło: @UniverseIce)

OnePlus Concept One będzie miał „niewidzialny” aparat

OnePlus Concept One jednak nie będzie składanym smartfonem. Szkoda. Producent opublikował dziś zapowiedź tego urządzenia i zdradził kilka szczegółów na temat zastosowanych w nim rozwiązań. Jednocześnie w sieci pojawiła się grafika, która pokazuje nadchodzący sprzęt w dużo większym stopniu.

Mimo że OnePlus do tej pory w dość oszczędnych słowach zapowiadał OnePlus Concept One, to odnieśliśmy wrażenie, że może chodzić o składany smartfon. Tym bardziej, że źródła z branży wspominały o takiej możliwości. Niestety, jak się właśnie okazuje, model ten będzie „klasycznym” inteligentnym telefonem, aczkolwiek z niecodziennymi rozwiązaniami na pokładzie. Teraz wyjaśniło się też, co Chińczycy mieli na myśli mówiąc o „zmiennym designie”.

Reklama

OnePlus Concept One

Widoczną na samej górze grafikę opublikował @UniverseIce, jeden z najlepiej poinformowanych w planach wydawniczych leaksterów – jednoznacznie zaprzecza ona teoriom, że OnePlus Concept One będzie składanym smartfonemOnePlus zdecydował się na bardziej klasyczną konstrukcję, aczkolwiek jednocześnie oryginalną pod względem designu – urządzenie nie przypomina żadnego wprowadzonego do tej pory przez tę markę na rynek modelu.

Sam producent udostępnił natomiast krótki film-zapowiedź OnePlus Concept One. Wideo i załączony opis zdradzają, że dzięki zastosowaniu nowatorskiej technologii, potrójny aparat główny na panelu tylnym będzie „znikał” (Chińczycy sięgnęli tu po materiał elektrochromowy). OnePlus ujawnił też, że smartfon zostanie pokryty szkłem, które będzie „zmieniało” kolory w zależności od tego, pod jakim kątem się na nie spojrzy.

OnePlus nadal nie zdradził, kiedy dokładnie oficjalnie zaprezentuje OnePlus Concept One, ale zrobi to już wkrótce, bo podczas tragów CES 2020 w Las Vegas, które rozpoczynają się w najbliższy wtorek, 7 stycznia 2020 roku. Smartfona nie trafi on do regularnej sprzedaży – producent przygotuje niewielką liczbę egzemplarzy dla zainteresowanych taką nowinką. Specyfikacja urządzenia nie jest znana, ale można się spodziewać topowych podzespołów, a wśród nich być może nawet najnowszego procesora Qualcomm Snapdragon 865.

Prywatnie jestem trochę rozczarowany, że OnePlus Concept One jednak nie okazał się składanym smartfonem, lecz z drugiej strony model ten i tak jest nowatorskim podejściem do tematu inteligentnych telefonów, więc mimo wszystko czekam na jego oficjalną prezentację. Jednocześnie zastosowanie w nazwie określenia „One” pozostawia furtkę do wprowadzenia na rynek kolejnych koncepcyjnych urządzeń, więc być może w przyszłości któreś z nich będzie się składać.

Źródło: @oneplus, @UniverseIce, Android Authority