smartfon Nubia Z20
Nubia Z20 (fot. Nubia)

Teraz masz kolejny powód, żeby kupić Nubię Z20

Jeśli jesteś znudzony smartfonami wypuszczanymi przez największe marki na świecie i jednocześnie nie boisz się korzystać z „nietypowych” urządzeń, to Nubia Z20 niewątpliwie jest jednym z modeli, na które warto zwrócić uwagę. Szczególnie że właśnie pojawił się kolejny argument za tym, żeby ją kupić.

Reklama

Przez dość krótki czas smartfony marki Nubia były oficjalnie dostępne w Polsce. Za ich dystrybucję odpowiadało przedsiębiorstwo Nelro Data, które na skutek – nazwijmy to – „pewnych okoliczności” musiało zakończyć swoją działalność, czego jedną z konsekwencji było zaprzestanie dystrybuowania urządzeń chińskiej firmy. Producent znalazł jednak inny sposób, aby dotrzeć do klientów w kraju nad Wisłą – stworzył europejską stronę i sklep internetowy, z którego zamówione sprzęty są wysyłane (bezpłatnie!) także do Polski. Co więcej, przygotowano też specjalny program o nazwie „Student Beans” dla studentów, uprawniający ich do 5% rabatu, aczkolwiek jest on dostępny tylko dla żaków z Wielkiej Brytanii.

Reklama

Co oferuje Nubia Z20?

To dość oryginalny smartfon i z pewnością nie dla każdego. Jeśli jednak ktoś nie boi się niestandardowych rozwiązań i jest na nie otwarty, to Nubia Z20 niewątpliwie jest jednym z modeli, na które warto zwrócić uwagę. Urządzenie to oferuje bowiem aż dwa wyświetlacze: jeden obustronnie zakrzywiony AMOLED o przekątnej 6,42 cala na przodzie i drugi o przekątnej 5,1 cala na tyle. Dzięki temu, potrójnym aparatem na panelu tylnym można robić również zachwycającej jakości autoportrety, a główny ekran nie ma żadnego wcięcia ani otworu. Oprócz tego, sprzęt ma na pokładzie także dwa czytniki linii papilarnych (po jednym na prawej i lewej krawędzi).

smartfon Nubia Z20
Nubia Z20 Twilight Blue (fot. Nubia)

Nubia Z20 to jednak nie tylko ww. bajery, ale również kawał porządnej specyfikacji. Smartfon wyposażono bowiem w ośmiordzeniowy (8x Kryo 485; 7 nm) procesor Qualcomm Snapdragon 855 Plus 2,96 GHz z układem graficznym Adreno 640 oraz 8 GB RAM i 128 GB pamięci wbudowanej, a także akumulator o pojemności 4000 mAh ze wsparciem dla technologii szybkiego ładowania o mocy 27 W. Jeśli natomiast chodzi o możliwości fotograficzne, to urządzenie oferuje trzy aparaty: 48 Mpix (sensor Sony IMX586) z pikselami wielkości 0,8 µm, przysłoną f/1.7 i OIS + 16 Mpix z obiektywem szerokokątnym o kącie widzenia 122,2° + 8 Mpix (tzw. teleobiektyw) z 3x zoomem optycznym i 30x cyfrowym. Do tego są dwie diody doświetlające i opcja nagrywania wideo w rozdzielczości 8K.

Teraz masz kolejny powód, żeby kupić Nubię Z20

Nubia Z20 trafiła do sprzedaży w Europie w połowie października 2019 roku. Na początku dostępna była tylko czarna wersja kolorystyczna, ale po jakimś czasie dołączyła do niej niebieska (która według mnie wygląda obłędnie). Cenę smartfona w konfiguracji z 8 GB RAM i 128 GB pamięci wbudowanej ustalono na 549 euro (równowartość ~2300 złotych), co niewątpliwie jest bardzo atrakcyjną kwotą za taką specyfikację i możliwości.

Jeśli ktoś jednak mimo wszystko nie był przekonany, to teraz dostał kolejny powód, żeby kupić Nubię Z20 – producent zdecydował się bowiem obniżyć cenę tego smartfona aż o 50 euro, do 499 euro (równowartość ~2100 złotych). Urządzenie można kupić w oficjalnym sklepie internetowym marki Nubia. Do wyboru są dwie wersje kolorystyczne. Wysyłka do Polski jest bezpłatna.

smartfon Nubia Z20
Nubia Z20 Diamond Black (fot. Nubia)

Reklama