HMD Global szykuje do premiery nową budżetową Nokię ze Snapdragonem 439

Nokia ma w swoim portfolio smartfony ze wszystkich półek cenowych. Ta strategia się opłaca, ale producent nie może spocząć na laurach. Cały czas pracuje więc nad kolejnymi urządzeniami. Jednym z nich będzie model z niższej półki o oznaczeniu kodowym Nokia TA-1124, który właśnie pojawił się na horyzoncie.

Smartfon został dostrzeżony w bazie FCC. Amerykańska Federalna Komisja Łączności zdradziła niemal kompletną specyfikację modelu Nokia TA-1124 – takie coś zdarza się niezwykle rzadko. Dzięki temu wiemy jednak, co zaoferuje ta nadchodząca nowość i do jakiej grupy użytkowników będzie kierowana.

Reklama

Na razie nie wiadomo, pod jaką nazwą smartfon zadebiutuje na rynku, ale może to być Nokia 3.2 Plus, ponieważ ma sporo wspólnego z Nokią 3.1 Plus. Urządzenie wyposażono w wyświetlacz LCD o przekątnej 5,99 cala – ekran najpewniej ma więc proporcje 18:9 (2:1). Sercem Nokii TA-1124 jest składający się z ośmiu rdzeni ARM Cortex-A53 o maksymalnej częstotliwości taktowania 2,0 GHz i produkowany przy wykorzystaniu 12-nm procesu technologicznego FinFET procesor Qualcomm Snapdragon 439 z układem graficznym Adreno 505.

Nadchodząca nowość zaoferuje też 2 GB LPDDR3 RAM i 32 GB pamięci wbudowanej, najpewniej z możliwością rozszerzenia przy pomocy karty microSD. Na tyle smartfona znajdzie się podwójny aparat, w którym główne oczko będzie miało rozdzielczość 13 Mpix, a drugie 5 Mpix. Na przodzie urządzenia umieszczona zostanie z kolei pojedyncza kamerka 8 Mpix. Całość będzie pracować pod kontrolą systemu Android 9.0 Pie i czerpać energię z akumulatora o pojemności 3500 mAh.

Nie można jednak wykluczyć scenariusza, że Nokia TA-1124 okaże się kolejną wersją Nokii 3.1 Plus, w tym przypadku stworzoną specjalnie z myślą o rynku północnoamerykańskim. Ze wspomnianym modelem ma ona bowiem masę wspólnego i gdyby faktycznie była to Nokia 3.2 Plus, to producent musiałby zmierzyć się z falą krytyki, że „odgrzewa kotleta”. Wkrótce powinniśmy się dowiedzieć, która wersja jest prawdziwa.

*na zdjęciu tytułowym Nokia 7 Plus (pod linkiem znajdziecie jej recenzję przygotowaną przez Kacpra)

Źródło: FCC przez Phone Arena